Na Anfieldu remi Liverpoola in Cityja

Liverpool, 27. 11. 2011 19.46 |

V derbiju 13. kroga angleške nogometne Premier League sta se Liverpool in Manchester City razšla brez zmagovalca (1:1). S točko so lahko zadovoljnejši gostje, ki jih je v izteku tekme reševal vratar Joe Hart.

Mario Balotelli je moral (znova) predčasno zapustiti igrišče.
Mario Balotelli je moral (znova) predčasno zapustiti igrišče. FOTO: Reuters

Obračun na slovitem stadionu Anfield se je začel z minuto molka v spomin na preminulega selektorja reprezentance Walesa Garyja Speeda in sina rezervnega vratarja Liverpoola Brada Jonesa, Luco, ki je star šele šest let 18. novembra umrl za posledicami levkemije. Uvod tekme je prinesel odprto igro obeh moštev, prvi pa so udarili gostje. V 31. minuti je iz kota podal David Silva, branilec Vincent Kompany pa je nekoliko srečno poslal žogo mimo domačega vratarja Pepeja Reine. Gostitelji pa so se po šoku hitro pobrali, saj je že dve minuti pozneje Charlie Adam močo streljal z razdalje, Joleon Lescott pa je nesrečno premagal lastnega vratarja Joeja Harta.

V drugem polčasu so se gostje osredotočili predvsem na protinapade, večkrat pa je svojo obrambo z odličnimi posredovanji rešil Hart. V 83. minuti pa je na sceno stopil kdo drug kot Mario Balotelli, ki je v igro vstopil zgolj 18 minut pred tem. Kontroverzni napadalec si je namreč zaradi udarca s komolcem prislužil drugi rumeni karton in predčasno končal tekmo. Kljub igralcu manj so si nogometaši Manchester Cityja priigrali lepo priložnost za zmago, a je Silva pred vrati Liverpoola preveč okleval in priložnost je splavala po vodi. Na drugi strani je imel v izdihljajih tekme izjemno priložnost rezervist Andy Carroll, a znova se je izkazal zelo razpoloženi Hart. Varovanci Roberta Mancinija tako tudi po 13 odigranih krogih ostajajo brez poraza na vrhu Premier League.

Liverpool – Manchester City 1:1 (1:1)