Muraši s fanatično borbenostjo 'preskočili' Azerbajdžance

Lendava, 12. 07. 2012 20.56 |

Slovenski prvoligaš iz Murske Sobote se je po fanatični igri le uvrstil v drugi predkrog nogometne lige Evropa. Črno-beli so goste iz Azerbajdžana gostili v Lendavi in zmagali z 2:0. Glede na rezultat s prve tekme v Bakuju (0:0) je bilo to več kot dovolj za napredovanje.

Z obetavnim izidom 0:0 iz prvega srečanja v Bakuju so muraši na razprodanem stadionu v Lendavi lovili zmago in pot v drugi predkrog kvalifikacij za evropsko ligo. Na povratni tekmi trener Mure Franc Cifer ni mogel računati na vratarja Aleša Luka, ki je medtem prestopil k prvoligašu na Cipru, črno-beli pa so bili močnejši za vratarja Filipa Drakoviča in Nina Kouterja, slednja zaradi neurejenih viz nista potovala v Azerbajdžan. V začetni postavi zaradi lažje poškodbe ni bilo prvega strelca Nusmirja Fajića. Bolje so tekmo začeli gostje, a ni bilo pravih nevarnosti za domača vrata. V 14. minuti je z dobrih 30 metrov močno udaril po žogi stari znanec slovenskih prvoligaških zelenic Juninho, Drakovič je s težavo žogo odbil v kot. Gostje iz Bakuja so v 19. minuti zapravili prvo veliko priložnost, potem ko je po predložku z desne strani povsem neoviran Edemir Rodriguez meril z glavo previsoko. Dve minuti pozneje je iz precej težjega položaja z glavo streljal visoko čez okvir Dragan Jelić in to je bila napoved napadov domačih. V 26. minuti pa val navdušenja. Asistent z desne strani je bil Jelić, njegov predložek pa je s kakšnih osmih metrov Mate Eterović mojstrsko preusmeril v desni spodnji kot. Nekaj minut pozneje se je ponudila priložnost za izenačenje gostujočemu kapetanu Elvinu Mammadovu, njegov strel s 14 metrov pa je končal v naročju zanesljivega Drakoviča.

Fabijan Cipot
Fabijan Cipot FOTO: Miro Majcen

Domači vratar je pet minut pred koncem prvega polčasa po gneči v kazenskem prostoru še enkrat odlično posredoval, svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, Mura pa je na odmor odšla s tesnim, vendar sila ugodnim izidom. Prve aplavze je v nadaljevanju požel ljubljenec Murinih navijačev napadalec Fajić, ki je v 50. minuti vstopil namesto Jelića. Le minuto zatem se je znova izkazal domači vratar Drakovič, ki je ubranil silovit strel Juninha z 20 metrov. Gostje so stopnjevali pritisk in sledile so težke minute za črno-bele, a so ob tem imeli veliko prostora za hitre ter nevarne protinapade. Osem minut pred koncem je po predložku Eterovića žoga skoraj presenetila vratarja gostov, že v naslednji minuti pa je bilo 2:0. Po kotu z leve strani je najvišje skočil Fajić ter z glavo neubranljivo žogo poslal pod prečko. Nurlan Novruzov je nekaj minut zatem zapravil priložnost, da bi goste vrnil v igro, tako da se je Muri vse bolj nasmihala uvrstitev v 2. predkrog. Še več, muraši bi lahko zmagali še z višjim izidom, toda silovit strel Eterovića je zadržala prečka.

Mura - Baku 2:0 (1:0)   *0:0