Mura pripravila presenečenje in v pokalu izločila Domžale

Murska Sobota, 20. 09. 2017 16.32 |

V osmini finala slovenskega nogometnega pokala je prišlo do presenečenja. Slovenski drugoligaš Mura je v osmini finala s 3:1 premagala Domžale in se uvrstila v četrtfinale. To je uspelo tudi Celjanom, ki so s 3:0 premagali Dravo.

Danes so na sporedu tri tekme osmine finala pokalnega tekmovanja. Preloženo tekmo od včeraj sta odigrali moštvi Drave in Celja. Celjani so zmagali s 3:0, dva gola je dosegel Mitja Križan (48., 42.), enega pa Jucie Lupeta (78.).

V Murski Soboti je vodilno moštvo druge lige Mura presenetila Domžale, vsi goli so padli v prvem polčasu. Domžalčani so sicer povedli z golom Rubina Hebaja v 15. minuti, nato pa so bili trikrat uspešni gostitelji: Luka Bobičanec je dosegel dva gola (32., 42.), enega pa Žiga Kous (38.). Domžale so od 40. minute igrale z igralcem manj, rdeči karton je dobil Žan Žužek.

V Celju je Gorica šele v končnici tekme strla odpor Šampiona in na koncu slavila s 3:0. Za Primorce sta zadela Leon Marinič (73.) ter Donatus Edafe (84., 88.).

V četrtfinalu so tako že uvrstili Maribor, Krka, Triglav, Aluminij, Celje, Mura, Olimpija in Gorica. Žreb četrtfinalnih parov bo v četrtek na sedežu Nogometne zveze Slovenije.