Mura izločila CSKA iz Sofije

Sofija, 26. 07. 2012 20.52 |

Nogometaši Mure 05 so na povratni tekmi 2. predkroga lige Evropa v Sofiji igrali neodločeno 1:1 proti domačemu CSKA. Sobočani so se tako uvrstili v 3. predkrog, saj se je prva tekma v Lendavi končala z 0:0. Mura bo v naslednjem kvalifikacijskem dvoboju igrala proti Arsenalu iz Kijeva.

Mura še naprej kaže izvrsten obraz v evropskem tekmovanju. Potem ko je v prvem krogu kvalifikacij izločila favorizirani in predvsem bogatejši Baku, je v drugem končala evropsko pot še bolgarskemu rekorderju po številu lovorik CSKA iz Sofije. Sobočani so se sicer v bolgarskem glavnem mestu hitro znašli v zaostanku. V 18. minuti je CSKA prišel do prostega strela z leve strani, od koder je Nilson Antonio podal žogo na drugo vratnico, kjer je bil najvišji v skoku Apostol Popov in z glavo svojo ekipo povedel v vodstvo. Domači so bili nevarni tudi v 39. minuti, ko je najprej Anton Karačanakov z desetih metrov z leve strani zatresel zunanji del mreže, nato pa je z roba kazenskega prostora poskusil še Hristo Janev, a je ostalo pri 1:0. Sobočani so bili še najbližje zadetku v 37. minuti, ko je Damjan Bohar podal pred vrata, Matic Maruško je sprožil z devetih metrov, a zadel bolgarskega branilca, odbito žogo pa je nato Nusmir Fajić poslal mimo vrat.

V uvodu drugega polčasa je bil najaktivnejši Karačanakov, ki je v 47. in 48. minuti dvakrat ustrelil z roba kazenskega prostora proti vratom, njegov prvi, močan poskus je Filip Draković obranil, drugi pa je zletel mimo desne vratnice. V 53. in 54. minuti so dve akciji s streloma končali tudi muraši, najprej je Damjan Bohar zgrešil z dobrih desetih metrov, nato pa je Mate Eterović z dobrih 20 metrov žogo poslal čez gol. V 65. minuti je s 15 metrov sprožil Fajić, vendar za pol metra zgrešil cilj. Domači so bili blizu povišanja vodstva minuto pozneje, ko je poskus Aniceta na golovi črti zaustavil Denis Kramar. V 69. minuti je z 18 metrov znova sprožil Karačanakov, izkazal pa se je Murin vratar. V 76. minuti pa so se izbranci Ferija Ciferja razveselili izenačenja. Na levi strani je akcijo za izenačenje začel Leon Sreš, ki je podal v prazen prostor do Fajića. Ta je prišel v kazenski prostor in z natančnim strelom žogo poslal v levi spodnji kot. V 83. minuti bi lahko Mura potrdila napredovanje, vendar je Maruško meril malce mimo desne vratnice.