Mourinho: Ob odmoru sem bil brez besed

London, 01. 03. 2014 22.06 |

Matjaž Ambrožič
22

Nogometaši londonskega Chelsea so še enkrat več v letošnji sezoni zabeležili zmago. Tokrat so bili na gostovanju uspešnejši od Fulhama. Junak dvoboja je bil Nemec Andre Schürrle in tudi Jose Mourinho, ki je imel pravo motivacijsko orodje za boljše nadaljevanje njegovih izbrancev.

Njegov nastop je bil znova sočen. Po zmagi na gostovanju pri najbližjem sosedu je strateg Chelseaja dobrovoljno najprej pojasnil, kaj je svojim nogometašem naročil med odmorom. Obračun na stadionu Craven Cottage med Fulhamom in Chesleajem, ali med zadnje in prvo uvrščenim na lestvici angleške Premier League, je bil po prvem delu popolno nogometno razočaranje. Mini-londonski derbi se je naposled končal s pričakovano zmago gostov z rezultatom 1:3.

"Ob polčasu nisem izgovoril niti besede. Bil sem tiho. Navadno je tako, da po prihodu v garderobo na počitek, fantom prepustim minuto ali dve, da se umirijo, zamenjajo majice, si očistijo kopačke, ali pač kar je treba, in nato podam svoje vtise. Bili so pred mano, pripravljeni me poslušati. Toda. Tokrat jim še jaz nisem bil pripravljen kar koli pojasnjevati. Zato sem molčal. Če bi začel govoriti, bi bilo deset minut premalo. Izkazalo se je, da so moji igralci zelo bistri. Če si bister, potem razumeš, kaj ti je sporočeno, tudi če ti je to sporočeno brez besed. Razumeli so me. Razumeli so, da nas je nasprotnik v prvem delu malodane obvladoval oziroma mi sploh nismo začeli igrati. Zelo sem bi razočaran, kajti pred tekmo smo se pogovarjali o tem, da pač Fulham na igrišču ne sme izpasti bolj motiviran kot mi. Resda se nasprotnik trudi obstati v ligi in zato nujno potrebuje tri točke, vseeno pa so naši cilji drugačni. In še. To je derbi, in derbiji so tekme, ki pomenijo čast, derbiji so pomembni za naše navijače. Stvari so se nato obrnile. Priča smo bili našemu fantastičnemu drugemu delu,“ je dejal strateg Londončanov Jose Mourinho.

Jose Mourinho
Jose Mourinho FOTO: Matjaž Ambrožič
Portugalski trener je priznal, da je bila za slabo predstavo v prvem polčasu nemara res kriva utrujenost: "Mogoče je celo res, da so morali imeti moji fantje prvi del za nekakšno daljše ogrevanje, daljše zaradi težkih nog. V prvem delu so tekali zelo počasi." Mourinho je pohvali trojnega strelca Nemca Andrea Schürrlea: "Andre je naredil to, kar od njega pričakujem. Še vedno se privaja na razmere v Premier League - na hitrost igre, na agresivnost nasprotnikovih obramb, na sodnike itd. Toda. Od njega pričakujem, da bo hladnokrven strelec. In tak je danes tudi bil."

Jose, kaj pa ste igralcem rekli po tekmi? "Nič. Kaj pa naj jim rečem zdaj (smeh)?". Mourinho je še vedno previden, ko gre za napovedovanje izida bitke za osvojitev prvenstva. "Imamo štiri točke več kot Arsenal, to je vse. Če Manchester City zmaga vse tekme, kolikor jih še ostalo do konca prvenstva, bo tako ali tako prvak."