Svetovnim prvakom Srbom čestital tudi Đoković

Auckland, 20. 06. 2015 09.30 |

Na svetovnem nogometnem prvenstvu do 20 let sta se v velikem finalu pomerili reprezentanci Brazilije in Srbije. Pokal so osvojili srbski nogometaši, ki so zmagali z 2:1 po podaljšku. Odločilni gol je dosegel Maksimović v 118. minuti.

Veselje nogometašev Srbije.
Veselje nogometašev Srbije. FOTO: Reuters

Na Novi Zelandiji je potekalo svetovno nogometno prvenstvo v kategoriji do 20 let. V finale sta se uvrstili Brazilci, ki so veljali za favorite in Srbi. A so srbski nogometaši pripravili veliko veselje kar številnim navijačem na tribunah stadiona v Aucklandu in zmagali z 2:1.

Po devetdesetih minutah je bil izid neodločen (1:1), 20 minuti pred iztekom rednega dela je gol dosegel Staniša Mandić, a je le tri minute kasneje izenačil Andreas Pereira. V prvem podaljšku ni bilo spremembe izida in kazalo je, da bodo zmagovalca odločile enajstmetrovke. A je v protinapadu Nemanja Maksimović dosegel gol v 118. minuti in Srbi so se v zaključku veselili naslova. Brazilci so bili sicer v prednost kar se tiče posesti žoge (v odstotkih 63:37) in tudi v priložnostih, v strelih v okvir gola je bilo 10:8. Svetovni prvaki so bili tudi mladi igralci Jugoslavije, ko je bilo SP leta 1987 v Čilu.

Med številnimi čestitkami iz domovine in tujine je svojo dodal tudi številka 1 svetovnega tenisa Novak Đoković, ki je na twitterju zapisal, da "je zelo ponosen na mlado nogometno moštvo, ki je osvojilo pokal na svetovnem prvenstvu. Bravo, fantje!!!"