Mladi slovenski nogometaši ponovili vajo proti Andori

Andorra la Vella, 13. 10. 2015 20.30 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na peti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 v Andorri La Velli premagala andorske vrstnike s 5:0. Izbranci Primoža Glihe bodo naslednji obračun skupine 2 igrali 17. novembra, ko bodo v Kopru gostili Srbijo.

Varovanci Primoža Glihe so dosegli tretjo zmago v kvalifikacijah.
Varovanci Primoža Glihe so dosegli tretjo zmago v kvalifikacijah. FOTO: Damjan Žibert

Slovenska vrsta je gladko opravila svojo nalogo v Andori, bila precej boljši tekmec in zanesljivo prišla do tretje zmage v kvalifikacijah.V prvem polčasu je mrežo Andorcev zatresel Jon Gorenc Stanković v šesti minuti po podaji Dina Hotića. V drugem delu pa so gosti le še oplemenitili zmago.

V uvodu drugega dela je dvakrat v polno zadel Leo Štulac po podajah Hotića in Amela Džuzdanovića, v 55. minuti se je med strelce vpisal še Žiga Kastrevec, ki je zadel po podaji Petra Stojanovića. Isti igralec je svoj drugi zadetek dosegel v 81. minuti za 5:0, spet je bil podajalec Stojanović.

Na EP se bodo ob gostiteljih Poljakih uvrstili zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene ekipe pa bodo igrale dodatne kvalifikacije. Slovenija ima trenutno na svojem računu 9 točk in na nepopolni lestvici trenutno zasedajo drugo mesto.