To pa boli: mladi Slovenci brez točk v Litvi!

Kaunas, 07. 10. 2016 17.47 |

Nogometna reprezentanca do 21 let je na gostovanju v Litvi nepričakovano ostala praznih rok (0:1). Varovanci selektorja Primoža Glihe so celo tekmo napadali, a bili ob zaključkih neuspešni. Poraz je Slovence povsem oddaljil od dodatnih kvalifikacij za nastop na EP.

Po uvodnem otipavanju so Slovenci prvič zapretili v sedmi minuti, ko pa je po strelu Andraža Šporarja dobro reagiral Edvinas Gertmonas. Podobno je bilo tudi tri minute kasneje, ko pa je bil na nasprotni strani igrišča na mestu Grega Sorčan. Sledila sta nenatančna zaključka Grege Bajdeta in Stankevičiusa, v 19. minuti pa je Leo Ejup meril v Gertmonasa. Slovenci so si najlepšo priložnost do tedaj priigrali v 24. minuti. Tine Kavčič je žogo z desne strani igrišča poslal na drugo vratnico in našel Bajdeta, ki pa je z glavo zadel levo vratnico. V 37. minuti, ko je Luka Zahović izsilil prekršek na levi strani igrišča, je po prostem strelu Petra Stojanovića poskusil tudi Ejup, a meril čez litovska vrata.

Slovenski nogometaši so s porazom v Litvi zapravili vse možnosti za preboj na drugo mesto, ki bi jim še vzbujalo upe po uvrstitvi v dodatne kvalifikacije. Slovence zadnja tekma kvalifikacij čaka v torek, ko bodo gostovali v Srbiji.
Pod zadnji poskus Slovencev pred odmorom se je v 44. minuti podpisal Bajde. Igralec italijanske Novare se je po kotu odločil za volej udarec, a zadel enega od domačih branilcev in iztržil novo podajo s kota. Pred nadaljevanjem dvoboja sta v slačilnici, tako piše na uradni spletni strani NZS, ostala Zahović in Kavčič, selektor Primož Gliha pa je na zelenico poslal Alena Ožbolta in Dina Hotića. Prav slednji je ob koncu 51. minute izsilil prekršek za prosti strel s precejšnje razdalje. Izvedel ga je Domen Črnigoj, a žogo poslal visoko čez gol Litovcev. Deset minut kasneje se je po predložku Stojanovića v ugodni situaciji znašel Bajde, a je bil, podobno kot ob koncu prvega polčasa, znova na pravem mestu litovski blok. V 67. minuti, po hitrem napadu gostiteljev, pa so prvič v drugem polčasu zapretili tudi Litovci, Manfredas Ruzgis je z dobrih 20 metrov streljal čez gol Sorčana.

Primož Gliha (desno) je z mlado reprezentanco zabeležil drugi zaporedni poraz proti nižje rangirani reprezentanci. FOTO: Damjan Žibert

Slovenci so odgovorili v 69. minuti, ko je Črnigoj nevarno prodrl ob črti kazenskega prostora, a nato sprožil v dobro postavljenega domačega vratarja. Že v naslednji minuti je sledil nov udarec Ruzgisa, ki pa je s precejšnje razdalje grdo zgrešil. Zato pa je bil Ruzgis natančnejši v tretjem poizkusu. V 72. minuti so domači izpeljali nov hiter protinapad, po podaji Karolisa Šilkaitisa je Ruzgis krenil proti golu in z leve strani kazenskega prostora zadel za litovsko vodstvo. Slovenci so prvič po domačem vodstvu zapretili v 75. minuti, ko je po nekaj odbitih žogah v kazenskem prostoru Litve zaključil Andraž Šporar, a je bil domači vratar na pravem mestu. Zanimiv drugi polčas se je nadaljeval z novim udarcem Ruzgisa, ki pa je v 77. minuti, po tem ko je imel precej prostora, nastreljal Sorčana. Slovenci so v zaključnih minutah poskušali še preko Hotića, Ejupa, Črnigoja in Ožbolta, a je ostalo pri domači zmagi.