Mladi Slovenci kvalifikacije zaključili s porazom, Srbija boljša s 3:1

Beograd, 11. 10. 2016 21.16 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je odigrala zadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017. V skupini 2 je gostovala v Gornjem Milanovcu pri Srbiji in izgubila s 3:1. Vratar Gorice Grega Sorčan se je sicer izkazal z obranjeno enajstmetrovko.

Grega Sorčan se je izkazal z obranjeno enajstmetrovko.
Grega Sorčan se je izkazal z obranjeno enajstmetrovko. FOTO: Aljoša Kravanja

Tekma v Gornjem Milanovcu ni odločala praktično o ničemer več. Italijani in Srbi so si že pred tem zagotovili prvi dve mesti v skupini, Slovenci tako niso več mogli računati na zmago v skupini, ki vodi neposredno na EP, ali na drugo mesto, ki bi v primeru, da bi sodili med štiri najboljše drugouvrščene ekipe, vodilo v dodatne kvalifikacije. Italijani, ki so v Litvi igrali 0:0, so si z zmago v skupini že zagotovili nastop na EP, Srbi pa dodatne kvalifikacije.

Izbranci Primoža Glihe so v kvalifikacijah zbrali pet zmag (Andoro so premagali doma in v gosteh, doma pa Litvo, Srbijo in Irsko) ter pet porazov. Junak tekme je bil Uroš Đurđrević, ki je že v osmi minuti po protinapadu povedel gostitelje v vodstvo. Po izenačenju na 1:1, le enajst minut pozneje je zadel Mitja Lotrič, je bil na sceni nekajkrat zapored Đurđrević. V 25. minuti je najprej zadel iz enajstmetrovke, s tem pa so Srbi na odmor prišli z golom prednosti. Ob koncu tekme je Đurđrević nato 86. najprej zgrešil enajstmetrovko, slovenski vratar Gregor Sorčan je njegov strel sicer zaustavil, odbito žogo pa je Đurđrević pospravil v mrežo in s hat trickom zaključil tekmo.

"Tekma je bila po pričakovanjih težka. Slovenci so nas edini premagali v teh kvalifikacijah. To smo jim sedaj vrnili in se, še pomembneje, uvrstili v dodatne kvalifikacije. Dal sem tri gole, vendar je zmagala ekipa," je po tekmi povedal napadalec Partizana Đurđrević.