München, 31. 07. 2013 20.18 |

V finalu pokala Audi se bosta v Münchnu pomerila domači Bayern in Manchester City. Slednji je v poslastici prvega dneva kar s 5:3 odpravil AC Milan, Bavarci pa so bili na večerni tekmi z 2:0 boljši od Sao Paula.

Gledalci na Allianz Areni so v prvem polčasu videli pravo goliado. Festival zadetkov se je začel že v četrti minuti, ko je po podaji novinca v vrstah Manchester Cityja Stevana Jovetića zadel David Silva. Nogometašem Milana se po hitro prejetem golu ni uspelo pobrati in so v naslednjih 32 minutah prejeli še štiri gole. Po vrsti so zadeli Micah Richards, Aleksandar Kolarov in dvakrat Edin Džeko. Varovanci Massimiliana Allegrija, ki je na teren poslal precej mešano postavo, so se nato le pobrali. Dvakrat je najprej v razmiku dveh minut zadel Stephan El Shaarawy, nato pa je pred koncem prvega polčasa gol zabil tudi 18-letni napadalec Andrea Petagna. V drugem polčasu golov ni bilo, tako da je ostalo pri zmagi Manchester Cityja s 5:3.

Mario Mandžukić je načel mrežo Sao Paula.
Mario Mandžukić je načel mrežo Sao Paula. FOTO: Reuters

Angleški podprvaki se bodo v finalu pomerili z zmagovalcem večerne tekme med gostitelji turnirja münchenskim Bayernom in brazilskim Sao Paulom. Varovanci Pepa Guardiole so dolgo lomili odpor borbenih Brazilcev, ki so imeli pogosto na svoji strani tudi 'boginjo Fortuno'. Legendarni vratar gostov Rogerio Ceni je tako klonil šele v drugem polčasu, ko je bil uspešen rezervist Mario Mandžukić. Vse dvome o zmagovalcu je v 86. minuti razblinil še en igralec, ki je v igro prišel s klopi Mitchell Weiser. Sao Paulo je imel zgolj dve minuti pozneje priložnost, da zmanjša zaostanek. Po prekršku Jeroma Boatenga je sodnik pokazal na enajstmetrovko, v obračunu vratarjev pa je Manuel Neuer ubranil poskus Cenija. Brazilci se bodo v dvoboju za tretje mesto pomerili z AC Milanom.