Milan na prvi tekmi polfinala pokala komajda strl odpor tretjeligaša Alessandrie

Torino, 26. 01. 2016 22.53 |

Nogometaši Milana so na prvi polfinalni tekmi v gosteh premagali italijanskega tretjeligaša Alessandrio z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Mario Balotelli, ki je mrežo vratarja Gianmarca Vannuchija zatresel iz enajstmetrovke.

Balotelli je poskrbel za nekoliko mirnejšo povratno tekmo na San Siru.
Balotelli je poskrbel za nekoliko mirnejšo povratno tekmo na San Siru. FOTO: AP

Enajstmetrovko za Milan je s preigravanjem v kazenskem prostoru še pred iztekom prvega polčasa priboril, zanimivo, branilec Luca Antonelli. Odgovornost je v svoje noge prevzel Mario Balotelli, ki je z bele točke rutinirano premagal nemočnega vratarja Gianmarca Vannucchija. Gostje so prišli še do enega zadetka, in sicer je v 74. minuti tekme mrežo Alessandrie zatresel Andrea Poli, a so sodniki ob njegovem zadetku označili, da gre za prepovedani položaj in ga razveljavili. Milan si je tako pred povratno tekmo na San Siru priboril lepo prednost. Za drugo finalno vstopnico se bosta v pravem derbiju pomerila Juventus in Inter.