Mignolet junak Liverpoola, ki je po enajstmetrovkah napredoval v finale ligaškega pokala

Liverpool, 26. 01. 2016 23.22 |

Nogometaši Liverpoola so prvi finalisti letošnje izvedbe angleškega ligaškega pokala, potem ko so po pravi drami po enajstmetrovkah v polfinalu izločili nogometaše Stoke Cityja. Edini zadetek iz igre je sicer na Anfield Roadu dosegel gostujoči Marko Arnautović.

Liverpool je napredoval po razburljivih strelih z bele točke.
Liverpool je napredoval po razburljivih strelih z bele točke. FOTO: AP

Liverpool – sicer rekordni, osemkratni zmagovalec ligaškega pokala – je na povratni tekmi polfinala ligaškega pokala branil prednost 1:0 s prve tekme, a bil pri tem v rednem delu tekme neuspešen. Čeprav so imeli redsi v prvem polčasu terensko premoč, so prvi do zadetka po prvi pravi akciji na tekmi prišli gostujoči nogometaši Stoke Cityja. Za to je poskrbel naš severni sosed Marko Arnautović. Ta je ob koncu prvega polčasa izkoristil lep protinapad lončarjev in z desne strani premagal nemočnega vratarja Simona Mignoleta. Počasni posnetek je sicer razkril, da je bil Avstrijec ob podaji soigralca Bojana Krkića najverjetneje v prepovedanem položaju. V drugem polčasu na Anfieldu ni bilo zadetkov, zaradi izenačenega skupnega izida (1:1) pa sta sledila podaljška po 15 minut. Tudi v podaljških ni bilo golov, tako da so finalista ligaškega pokala odločili streli z bele točke. Tu so več zbranosti pokazali domači nogometaši, pri katerih se je izkazal tudi vratar Mignolet, in si tako zagotovili prvo finalno vstopnico ligaškega pokala. Za drugo se bosta v sredo udarila Manchester City in Everton. Izid na prvi tekmi je bil 2:1 v korist Evertona.

LIVERPOOL – Stoke City 0:1* (0:1) /1:0**/