Domžale, 15. 09. 2013 17.49 |

T.Š./T.V./STA/M.J.
22

V 9. krogu slovenske prve nogometne lige je Maribor zmagal v Domžalah (1:0), Rudar iz Velenja je na domačem igrišču premagal Luko Koper (1:0), Gorica je bila boljša od Celja (2:0), Triglav pa od Krke (1:0).

V Kranju so gledalci spremljali derbi začelja prvenstvene lestvice. Domači Triglav, ki doslej še ni okusil slasti zmage, je gostil predzadnjo Krko. Dolgo časa je kazalo, da Kranjčanom tudi tokrat ne bo uspelo dobiti polnega izkupička, a v izdihljajih tekme je Mustafa Nukić le poskrbel za prvo Triglavovo zmago in točkovni priključek s Krko. V 50. minuti so imeli gostitelji na voljo najstrožjo kazen, ko je prekršek nad Luko Majcnom storil Jaka Ihbeisheh. Za strel z bele točke se je odločil Davor Bubanja, a je zatresel prečko. Mustafa Nukić je dosegel gol v 89. minuti, lepo je sprejel podajo v globino, se znašel sam pred Matkom Obradovićem in ga ugnal.

Mariborčani ostajajo neporaženi
Državni prvaki so še naprej neporaženi v tej sezoni in s sedmimi zmagami ter neodločenim izidom zanesljivo na prvem mestu, ki jim po kakovosti tudi pripada. Tokrat so z začetnim naletom hitro prišli do zadetka, ki je odločil tekmo. Domžale so doživele četrti poraz in ostajajo v spodnjem delu lestvice.

Mariborčani so povedli že v deseti minuti, ko je Matic Črnic podal Jean-Philippu Mendyju na rob kazenskega prostora, mariborski napadalec si je s preigravanjem Gabra Dobrovoljca pripravil prostor za strel in žogo močno poslal v spodnji desni kot vrat vratarja Nejca Vidmarja. Po nekajminutnem zatišju, vsaj kar se priložnosti tiče, so domači v 36. minuti zahtevali najstrožjo kazen po padcu Nejca Skubica v kazenskem prostoru, a glavni sodnik ni zapiskal. Zadnjo priložnost v tem delu igre so imeli gosti, ko je s sedmih metrov streljal Marcos Tavares, Vidmar pa je dobro posredoval. Izid se ni spremenil vse do konca, tako kot tudi ne v izdihljajih tekme, ko so Domžale vse moči usmerile v napad.

Trener Maribora Ante Čačić
Trener Maribora Ante Čačić FOTO: Damjan Žibert

Zmaga Rudarja ...
Velenjski nogometaši pred današnjim dvobojem kar na 11 zaporednih prvenstvenih tekmah niso premagali Koprčanov. Tokrat jim je to le uspelo, in sicer po zaslugi Leona Črnčiča, ki je že v 17. minuti zabil odločilni gol. Velenjčani so tako dosegli peto zmago v prvenstvu in so s tekmo manj točko za drugouvrščenim Zavrčem, Koprčani pa so po drugem porazu v sezoni padli na četrto mesto. Koprski vratar je klonil v 17. minuti, ko je Ivan Firer podal do Leona Črnčiča, ki je iz težkega položaja ukanil Igorja Nenezića za vodstvo z 1:0.

... in Gorice
Novogoričani so se s četrto zmago v prvenstvu prebili na četrto mesto, čeprav so točkovno izenačeni s petouvrščenim Koprom. Primorci so povedli v prvem polčasu, nato igrali dobršen del drugega polčasa z igralcem več, tekmo pa odločili v končnici tekme. Tik pred drugim golom so imeli Celjani na voljo enajstmetrovko, ki pa so jo zgrešili in tako doživeli peti poraz. Domačini so povedli v 35. minuti, ko je v desni spodnji kot zadel Gianvito Misuraca. Celjani so že v 50. minuti ostali na igrišču le z deseterico, saj je po prekršku nad Amedejem Vetrihom neposreden rdeči karton dobil Tadej Vidmajer. V 85. minuti so imeli gosti po prekršku Alena Jogana nad Williamom Franklinom Vicentejem na voljo najstrožjo kazen. Odgovornost je nase prevzel izkušeni Sebastjan Gobec, vendar je goriški vratar Alex Cordaz njegov strel obranil. Kazen je hitro sledila. V 86. minuti so domači izpeljali hiter protinapad, ki ga je učinkovito iz bližine zaključil Daniele Bazzoffia in dokončno odločil tekmo.

Zavrč – Olimpija 2:1 (1:1)
Domžale – Maribor 0:1 (0:1)
Rudar Velenje – Luka Koper 1:0 (1:0)
Gorica – Celje 2:0 (1:0)
Triglav – Krka 1:0 (0:0)