Celjani presenetili v Mariboru na prvi polfinalni pokalni tekmi

Maribor, 15. 04. 2015 17.30 |

Nogometaši Maribora in Celja so na stadionu Ljudski vrt odigrali prvo tekmo polfinala slovenskega pokalnega tekmovanja. Zmage so se presenetljivo veselili gostje (3:2). Mariborčani so vodili z 2:1, a so Celjani dosegli dva gola v zaključku tekme.

Celjski nogometaš Ivan Lendrić je v tretji minuti sodnikovega podaljška poskrbel za presenečenje v prvi tekmi polfinala nogometnega pokala med Mariborom in Celjem. Pred več kot 3000 gledalci v Ljudskem vrtu so Celjani slavili z izidom 3:2 (1:0), povratna tekma bo 21. aprila na celjskem stadionu Arena Petrol. Celjani so bili že v prvem polčasu boljši in napovedali boj za napredovanje. Že v 11. minuti so kronali boljšo igro, ko je po podaji Marka Jakolića z desne strani Sunny Omoregie z glavo žogo poslal mimo vratarja Aljaža Cotmana.

Celjani so bili v prvem polčasu nevarnejši, v drugem pa so Mariborčani hitro realizirali terensko premoč. Že v 53. minuti je Marcos Tavares izenačil, Dalibor Volaš pa je v 66. iz protinapada vijoličaste popeljal v vodstvo. Kljub želji po višjem vodstvu, pa v 88. minuti nov šok za domače. Blaž Vrhovec se je odločil za strel z 20 metrov, žoga je preletela obrambo in Cotmana ter končala pod stičiščem vratnice in prečnika. Za končni šok je poskrbel Ivan Lednrić, ki je v 93. minuti z leve strani zadel nasprotni kot Cotmanove mreže.

Nogometaši Kopra so na torkovi prvi tekmi polfinala slovenskega pokala na Bonifiki premagali Domžale z 1:0. Veliki finale bo 20. maja gostila koprska Bonifika.

+5
Meni se zdi predvsem sramota, da so o slovenskem pokalu o vseh tekmah da ne bo pomote piše na zanikrnih mestih. 7x sem moral klikniti, da sem prišel na to novico, pa je sveža. Ona jajca o nekih trivialnih bedastočah pa so na vstopni strani. Bolna država, bolna družba!
aaaaaa122121
16. 04. 2015 10.19
-4
si ne zasluzi drugega, v slovenski ligi pokalu lahko igra vsak ki ima prt minut casa. upam da maribor nikoli vec ne vidi lige prvakov, je skoda ene dobre tekme vsak teden, za ta gnil maribor, k enih amaterjev ne more.
JanZiska
16. 04. 2015 12.13
+2
to seveda ni res, bil sem na tekmi in moram reči da je bila zanimiva in predvsem gledljiva
16. 04. 2015 14.14
-1
hehe si gledu se zvecer pol:)ni razlike a ne:)?
soba666
16. 04. 2015 07.42
+3
a je treba sploh kaj komentirat? Šime pamet v glavo, razen, če greš samo na eno lovoriko in pomagaš v razvoju slo fusbala oz. Celja. Bravo Celje, brez kompliciranja in do 90 min. igrali.
veliki svizec
16. 04. 2015 06.47
+10
Nemoreš z takšno ekipo kot jo je imel včiraj Mb. premagat Celja,ko sem videl postave sem vedel da bo Celje zmagalo.Še sreča za Maribor da so fasal sam tri.Gremo CJELE...
+0
zupnik je rojen v LJ..kjer se rodijo solani lopovi..
aloiV1itna
15. 04. 2015 20.48
-1
Vedno je lepo videti antipatični čmaribor na kolenih....
+11
ŠPORTNE STAVE V IGRI SAJ SE VIDI KATERI BIVŠI IGRALCI KI SO VSE SVOJE PREMOŽENJE ZAKOCKALI SO TRENERJI MLJAJŠIH EKIP
+17
Sem navijac MBja ampak smi vsi pricakovali poraz.. Šimunđa dela same glupe poteze zarad katerih MB gubi..cas je za menjavo trenerja.lp
-1
Maribor se je uspaval , živi oziroma igra na lovrikah . Sramota za klub ,ki se prišteva med evropske klube in igra tako neprepričljivo proti ekipam z neprepoznavnim renomejem . Komentator je zaključil prenos z besedami, da smo gledali dober nogomet in da se nam obetajo zanimive povratne tekme . Če je zanj to, kar smo gledali zanimiv in dober nogomet , potem pa res ne ve , kaj je dober nogomet . Najbolje bi bilo ,da RTV Ljubljana več ne prenaša tekem slovenske nogometne lige . Takšen ,kot je obisk na nogometnih tekmah je tudi gledanost pred TV ekrani . Ko gledam naše igralce kako igrajo, imam občutek , da gledam upočasnjen posnetek oziroma ,da igrajo upokojenci .
-3
dobil sem na stavi se mi manjka da barca igra remi ali zgubi pa je moji stotisoc evrov
15. 04. 2015 21.09
+12
KiNgKoNg
16. 04. 2015 12.51
+1
Ti sto tisoč evrov še na televiziji nisi videl.
+8
@rambek - sorry, ampak mislim da Mariboru trenutno pada. Upam da dvignejo tole na višji nivo - sezona je še dolga! Celjani so danes prikazali super šolo malega nogometa, res všečno!
rambek
15. 04. 2015 20.04
+1
egidij73
16. 04. 2015 08.26
+2
Kek s tako ekipo, nebi nikdar razbil Chelsea. Bil je že v Maribor in je imel nič manj kvalitetno ekipo , pa ni dosegel nič . Trenerjem prepisujemo preveč pomembno vlogo za uspeh neke ekipe . Pa dajmo Mariboru Ancelottija ali kakega drugega vrhunskega trenerja in kaj se bo zgodilo nič. Igralci so le tisti ,ki odločajo o uspehu moštva . S slabimi igralci , se ne da dosegati dobrih rezultatov , pa čeprav to ekip vodijo vrhunski trenerji . Po tej logiki, bi v klube pripeljali najboljše trenerje in problem bi rešili .
BananaPoslanec
15. 04. 2015 19.35
-11
Sploh ne gledam fuzbala...ampak se vsi menijo o tem...in se mi zdi neumno....če ne zmaguješ v tej divji ligi v sloveniji kako boš v evropi?...Mislim ej vi fuzbalerji ste kr neki....hahahha....zbudite se ze enkrat...
infostriker
15. 04. 2015 19.37
+11
15. 04. 2015 19.40
-6
Čem ti rect da ne zijaj več v televizijo raje vzami kako knjigo v roke!
egidij73
16. 04. 2015 08.31
+1
Slovenskega nogometa se ne "zija"oziroma se ga ne gleda . Kdo pa gleda to slovensko nezanimivost, pa je čisto njegova osebna stvar .
infostriker
15. 04. 2015 19.18
+23
Zaslužena zmaga Celjanov. Tudi če bi izgubili 3:0 so prikazali 5x boljši nogomet kot Maribor. Odločalo se bo na povratni tekmi, ampak glede na prikazano si Maribor trenutno ne zasluži napredovanja, vsaj proti Celju ne! Verbič je pa prava mašina, ki bo po koncu sezone zagotovo prestopil v kakšen boljši klub tako da se bo kar kadilo za njem. Privoščim mu dobro kariero!
infostriker
15. 04. 2015 19.20
+17
In da ne pozabim omenit še res pravi Evrogol Vrhovca! Celje danes več kot zasluženo!