Maribor, 27. 07. 2013 19.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Na prvi tekmi tretjega kroga slovenskega nogometnega prvenstva je aktualni prvak Maribor s povsem prevetreno začetno postavo nadigral Koper (6:1). Domžale so v gosteh z 2:1 ugnale Gorico, Rudar pa je z 1:0 slavil v Celju

Državni prvaki so v tretji minuti prišli do kota, iz katerega je podal Damjan Bohar. Do žoge je na dobrih petih metrih prišel Jean-Philippe Mendy in zatresel mrežo kluba, za katerega je nastopal lansko sezono. Koprčani so do prve priložnosti prišli dve minuti pozneje, a je Mitja Lotrič streljal preveč po sredini, Jasmin Handanović pa je bil dobro postavljen. Po nekaj minutah igre med obema kazenskima prostoroma, so domači do nove priložnosti prišli v 19. minuti. Mendy je podal na desno stran, z roba kazenskega prostora je streljal Bohar, vratar Igor Nenezić pa se je izkazal z obrambo. V zadnjih desetih minutah so Koprčani iskali izenačenje, najlepšo priložnost je v 39. minuti zapravil Lotrič, protinapad pa so še v isti minuti izkoristili Mariborčani. Bohar je potegnil na koprsko polovico, podal do Alena Ploja, ki je streljal z roba kazenskega prostora, žogo je izbil Matic Reja, a je ta prišla do Boharja, ki priložnosti ni zapravil. V zadnjih sekundah prvega polčasa je streljal še Miroslav Čovilo, a je bila mariborska obramba dobro postavljena.

Hitronogi Damjan Bohar je bil nerešljiva uganka za obrambo Kopra.
Hitronogi Damjan Bohar je bil nerešljiva uganka za obrambo Kopra. FOTO: Damjan Žibert
Visoko zmago vijoličastih sta v drugem polčasu napovedala zadetka Matica Črnica. Ta je v 47. minuti z leve strani roba kazenskega prostora z natančnim strelom zadel Nenezićev nasprotni kot. Devet minut kasneje je Bohar izpeljal akcijo po desni strani, žogo poslal v sredino, kjer je Črnic neovirano zadel za vodstvo s 4:0. Na 5:0 je povišal Agim Ibraimi. Domen Črnigoj je v kazenskem prostoru podrl Aleša Mejača, sodnik Dragoslav Perić pa je pokazal na enajstmetrovko, ki jo je Ibraimi zanesljivo izvedel. Koprčani so častni zadetek dosegli v 76. minuti, ko je Ivica Guberac na levi strani s približno 25 metrov izvajal prosti strel. Žoga je po tleh šla mimo vseh, presenetila mariborskega vratarja in se od leve vratnice odbila v mrežo. V 81. minuti bi Nusmir Fajić lahko povišal prednost, a je njegov strel z leve strani končal mimo leve vratnice. Handanović je v 85. minuti z golove črte pobral žogo pred Čovilom. Visoko zmago je v 87. minuti potrdil Ibraimi.

Domžalčani so ugnali Gorico.
Domžalčani so ugnali Gorico. FOTO: Aljoša Kravanja
Domžalčani po dramatični končnici do zmage

Goričani so odločno začeli tekmo in si v uvodnih minutah priigrali nekaj priložnosti. Prvič so v okvir vrat nasprotnika zapretili že v 3. minuti, ko je Gorica izvajala avt na levi strani. Žoga je prišla do Floriana Vanza, ki je poslal predložek na drugo vratnico, tam je z volejem poskusil Gianluca Lapadula, vendar vratar Nejc Vidmar ni imel večjih težav z obrambo. Massimo Coda je za domače poizkusil v 14. minuti, ko je močno sprožil po podaji Tineta Kavčiča, vratar Vidmar je žogo odbil na levo, iz prve poizkušal Vanzo, a je Lapadula zamudil. V prvem delu so si tudi gosti priigrali nekaj priložnosti, a so bili tako kot domačini premalo natančni.

V drugem polčasu so poizkušali v obeh taborih; v 54. minuti so si gostitelji priigrali lepo priložnost, ko je do žoge prišel Coda, močno sprožil s 25 metrov, a je vratar Vidmar žogo s pestmi odbil v kot. A prvi so zadeli gosti, ko je v 88. minuti Draško Božović izvajal kot z desne strani. V skoku je bil Darko Zec, a so domači odbili v nov kot. Po novi podaji Igorja Banovića so gosti odbili do Aleksa Pihlerja. Ta je streljal iz prve, a so domači odbili. Na desni strani je bil dovolj hiter Erik Janža, ki je poslal predložek na drugo vratnico. Zec je vrnil žogo pred vrata, kjer so domači odbili do Banovića, ki je dve minuti pred koncem zadel neubranljivo po sredini gola za vodstvo z 1:0. Četrti sodnik Roberto Ponis je tekmo podaljšal za tri minute, kar so izkoristili Novogoričani, ki so z globinsko podajo na desni strani kazenskega prostora Domžal našli osamljenega N'diaya. Ta je s strelom v dolgi kot na veselje domačih navijačev premagal nemočnega vratarja gostov za 1:1. A veselje ni trajalo dolgo, saj so v zadnji minuti sodnikovega dodatka Domžalčani odločno krenili v zadnji napad na tekmi. Po podaji z desne strani je bil na drugi vratnici povsem sam Pihler. S strelom iz voleja je premagal vratarja Alexa Cordaza in odločil tekmo v prid gostov.

Trener Celja Miloš Rus
Trener Celja Miloš Rus FOTO: Damjan Žibert

Celjani ostajajo brez točk

Že v četrti minuti je sodnik Mitja Žganec pokazal na belo točko za prekršek nad gostujočim vezistom Daliborjem Radujkom, žogo pa si je nastavil Mate Eterović, a mu je veselje preprečil Matic Kotnik z lepo obrambo. Celjani so prevzeli pobudo, dve minuti kasneje je na drugi strani zapretil Tadej Žagar Knez, a se rezultat ni spremenil. Velenjčani so prišli do naslednje priložnosti v 20. minuti, ko je sprožil Senad Jahić, vendar premalo natančno. Tri minute kasneje je le za malo cilj zgrešil mladi domači nogometaš Miha Zajc, v 27. minuti pa je bil nevaren nekdanji član Celja Ivan Firer. Zaključek prvega polčasa je pripadel Celjanom, še najbolj nevaren je bil strel Mihe Korošca v 43. minuti, obe moštvi pa sta na odmor odšli z izidom z začetka tekme.

Prvih deset minut drugega polčasa je minilo brez priložnosti, že prvo pravo pa so unovčili gosti. Eterović je v 55. minuti izkoristil podajo Elvisa Bratanovića in svojo ekipo popeljal v vodstvo. Gosti so bili po zadetku še dvakrat nevarni. Firer je do strela prišel v 61. in 64. minuti, obakrat je bil premalo natančen. Prvi celjski strel v drugem delu je sprožil rezervist Alexander Srdić, a je meril previsoko. Domači so skušali priti do izenačenja, a so Velenjčani odbili prav vse napade in poizkuse.

Maribor – Luka Koper 6:1 (2:0)
Mendy (3.), Bohar (39.), Črnic (47., 55.), Ibraimi (72./11-m, 86.); Guberac (75.)

Gorica – Domžale 1:2 (0:0)
N'diaye (90.); Banović (88.), Pihler (90.)

Celje – Rudar Velenje 0:1 (0:0)