Mariborčani v Novem mestu 'zastreljali' dve enajstmetrovki, a vseeno zmagali

Novo mesto, 19. 11. 2014 16.02 |

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi četrtfinala slovenskega pokala v gosteh z 2:1 ugnali Krko. Novomeščani so sicer povedli preko Josipa Fučka, za preobrat pa sta poskrbela Jean-Philippe Mendy in Aleš Mejač. Ob tem so vijoličasti zapravili še dve enajstmetrovki.

Jean-Philippe Mendy je zadel za izenačenje na 1:1.
Jean-Philippe Mendy je zadel za izenačenje na 1:1. FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani uspešno opravili prvi del četrtfinalne naloge in so z eno nogo že v polfinalu pokala, kamor so se pred tem uvrstili Celje, Koper in Domžale. Varovanci Anteja Šimundže so se morali za zmago v Novem mestu precej potruditi. Gostitelji so namreč povedli v 24. minuti, ko je vratarja Aljaža Cotmana iz prostega strela mojstrsko ugnal Josip Fuček. Vijoličasti so hitro napadli. Po preigravanju Davida Bitona je v kazenskem prostoru z roko igral Leo Ejup, glavni sodnik Asmir Sagrković pa je pokazal na najstrožjo kazen. Vlogo izvajalca je prevzel Dare Vršič, njegov poskus pa je ubranil Miodrag Mitrović. Ta se je iz junaka hitro prelevil v tragika. Zgolj dve minuti pozneje je namreč v kazenskem prostoru s prekrškom zaustavil prodirajočega Aleša Mejača, sodnik pa je še drugič dosodil enajstmetrovko. Tokrat je poskusil Biton, tudi on pa ni bil uspešen. Strel je ubranil rezervni vratar Matic Čretnik.

Mariborčanom je nato le uspelo izenačiti. S kota je podal Vršič, z glavo je neubranljivo zadel Jean-Philippe Mendy. Do popolnega preobrata so gostje prišli v drugem polčasu. Žogo je med številnimi nogami z roba kazenskega prostora v mrežo poslal Mejač in tako slovenskim prvakom zagotovil lepo prednost pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu.

Krka - Maribor 1:2 (1:1)