Mariborčani so se od Evrope poslovili s porazom

Birmingham, 15. 12. 2011 21.59 |

M.F./T.Š./STA
29

Nogometaši NK Maribora so v zadnjem dvoboju skupinskega dela Lige Evropa na gostovanju pri angleškem premierligašu Birminghamu izgubili in se s porazom poslovili od evropskega tekmovanja.

Nogometaši Maribora so v zadnjem, 6. krogu Evropske lige v gosteh izgubili proti Birmingham Cityju z 0:1 (0:1). Edini gol na tekmi je dosegel Adam Rooney v 24. minuti. Tako Maribor kot Birmingham City pa sta izpadla iz tekmovanja, v šestnajstino finala sta iz skupine H napredovala Braga in Brugge. Maribor se tako od Evropske lige poslavlja z eno točko, ki jo je osvojil na domači tekmi z Brago. Izgubil pa je proti Bruggeu doma in v gosteh s 3:4 in 0:2, Birminghamu doma z 1:2 in danes v gosteh z 0:1 ter Bragi v gosteh z 1:5.

Adam Rooney
Adam Rooney FOTO: Reuters

Tekma v uvodnih minutah ni navdušila. Angleži so bili več pri žogi, vendar jim ni uspelo izvesti nevarne akcije. Še najbolj so zapretili po prostem strelu Davida Murphyja v 14. minuti, ko je žoga zadela živi zid, spremenila smer, a končala nad prečko mariborskega gola. Po tem so se odločneje v napad podali gosti, najprej je Marcos Tavares z 20 metrov meril preveč po sredini vrat, tri minute pozneje pa je Jovan Vidović z glavo malce zgrešil cilj. V 24. v minuti so domačini povedli. Nathan Redmond je podal z desne strani, Adam Rooney pa je povsem neoviran iz bližine z glavo ukanil Jasmina Handanovića. Tudi po zadetku so bili Angleži za odtenek boljši tekmec, vendar v napadu niso bili posebej konkretni. V 44. minuti so po dolgem času zapretili Štajerci, toda strel Željka Filipovića z dobrih 20 metrov ni bil velik izziv za domačega vratarja Colina Doyla.

Uvod drugega polčasa spet ni bil prav nič spektakularen. Ekipi sta še bolj budno pazili na vrzeli, igra je večinoma potekala na sredini igrišča, kar je pomenilo igro praktično brez vsakršne nevarnosti za ena ali druga vrata. Trener gostov Darko Milanič je svojo ekipo za zadnjih 20 minut osvežil z Agimom Ibraimijem in Etienom Velikonjo, nato je vstopil še Dejan Trajkovski, toda niti to ni pomagalo h konkretnejšim akcijam. V 74. minuti so imeli po dolgem času lepo priložnost gostitelji, ko se je po kotu pri strelu z glavo spet znašel dokaj neoviran Rooney, a se je izkazal Handanović, ki ga je v 86. minuti po močnem strelu Redmonda rešila vratnica. To pa je bila tudi zadnja priložnost na tekmi.