Mariborčani proti Birkirkari odnesli celo kožo

Maribor, 16. 07. 2013 21.11 |

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za nastop v Ligi prvakov na gostovanju remizirali z malteško Birkirkaro. Slabih 2000 gledalcev na stadionu Ta Qali ni videlo golov.

Ante Čačić je evropsko pot na klopi Maribora začel z remijem.
Ante Čačić je evropsko pot na klopi Maribora začel z remijem. FOTO: Damjan Žibert

Varovanci Anteja Čačića so obračun proti na papirju precej šibkejšemu nasprotniku začeli odločno. Že v tretji minuti je Dejan Mezga ogrel vratarja Birkirkare Justina Haberja. Štajerci so nato iniciativo prepustili gostiteljem, ki so bili nevarni predvsem preko hitronogih napadalcev Franka Temileja in Shole Shodiyaa. Prav slednji je v 23. minuti prodrl skozi obrambo vijoličastih, nato pa slabo podal v sredino. Še bliže uspehu je bil Edward Herrera, čigar strel je oplazil okvir vrat Jasmina Handanovića. Na drugi strani je s poskusom z razdalje odgovoril Martin Milec, ki je meril prek vrat.

V drugem polčasu se slika na igrišču stadiona Ta Qali ni bistveno spremenila. Mariborčani so še naprej imeli žogo več v svoji posesti, a so bili preveč anemični v napadalnih akcijah. V 57. minuti je zapretil Temile, ki je po boku lepo preigral Milca, njegov strel pa je odlično ubranil Handanović. Slovenski prvaki so odgovorili z akcijo Agima Ibraimija in Mezge, strel slednjega je bil premalo natančen. Zgolj tri minute pozneje je po podaji s kota z glavo zapreti Željko Filipović, tudi njegov poskus pa ni zadel cilja. V 88. minuti si je veliko napako privoščil branilec Maribora Aleksander Rajčević, ki je kot zadnji igralec obrambe izgubil žogo, Jean-Pierre Triganza je stekel sam proti golu, ob srečanju z vratarjem Handanovićem pa je rezervist Birkirkare zadel vratnico. Štajerci so tako lahko na koncu celo zadovoljni z izidom in bodo prihodnji teden v Ljudskem vrtu naskakovali uvrstitev v naslednji krog kvalifikacij.

Birkirkara – Maribor 0:0 (0:0)