Mariborčani (pričakovani) zadnji polfinalisti slovenskega pokala

Maribor, 16. 11. 2011 19.39 |

Nogometaši Maribora so se kot zadnji uvrstili v polfinale slovenskega pokala. Vijoličasti so na povratni tekmi v Ljudskem vrtu z 1:0 ugnali tretjeligaša Zavrč. Prva tekma se je sicer končala z remijem (3:3).

Etien Velikonja je bil najbolj nevaren za vrata gostov, v 76. minuti pa je zabil zmagoviti gol. FOTO: Damjan Žibert

Maribor je po velenjskem Rudarju, CM Celju in Garminu iz Šenčurja zadnji, četrti, polfinalist slovenskega pokala. Varovanci Darka Milaniča so na povratnem obračunu z 1:0 ugnali senzacijo dosedanjega tekmovanja Zavrč, ki je bil na prvi tekmi blizu skalpu devetkratnih državnih prvakov, tekma pa se je nato končala s 3:3. Tretjeligaš je v osmini finala presenetljivo s 5:0 odpravil Domžale. Tudi tokrat se je četa Mirana Emeršiča pokazala za zelo neugodnega nasprotnika, saj so vijoličasti odpor gostov lomili vse do 76. minute, ko je po podaji Martina Mileca z glavo zadel Etien Velikonja. Prav slednji je bil najbolj nevaren nogometaš na terenu, saj je imel še nekaj lepih priložnosti. V 25. in 65. minuti je z glavo meril mimo vrat, v 15. pa je njegov poskus ubranil gostujoči vratar Damjan Golob. Gostje so imeli edino pravo priložnost v 38. minuti, ko je Jasmin Handanović strel Maria Darmopila zbil v kot. Zavrč je sicer od 60. minute igral z nogometašem manj, saj je bil zaradi dveh rumenih kartonov izključen Uroš Gabrovec.

Preostali trije polfinalisti so bili znani že pred tednom dni. Nogometaši Šenčurja so poskrbeli za največji klubski uspeh, ko so izločili prvoligaša Luko Koper z nedoločenim izidom 2:2 na povratni tekmi (prva se je končala 0:0). Velenjski Rudar je s skupnim izidom 3:2 izločil Hit Gorico, medtem ko so Celjani drugoligaša Bravo 1 Interblock premagali s skupnim izidom 7:2.

Maribor - Zavrč 1:0 (0:0)