Maribor, 08. 07. 2012 21.35 |

Mariborski nogometni stadion v Ljudskem vrtu je gostil tekmo za prvo lovoriko v novi sezoni, slovenski superpokal. Pomerili sta se zasedbi Maribora in Olimpije, boljši so bili gostitelji, ki so zmagali z 2:1. Odločilni gol je dosegel Ibraimi.

Za superpokal sta se pomerila viceprvak NK Olimpija in državni ter pokalni prvak NK Maribor, tekma pa je pomenila tudi uvod v novo slovensko nogometno sezono. Na stadionu Ljudski vrt se je zbralo dobrih 4.000 gledalcev, v prvem polčasu so bili boljši vijoličasti, ki so povedli v 27. minuti, ko je zadel Filipović s strelom od daleč. V nadaljevanju je Ibraimi zadel tudi vratnico ljubljanskega gola, zatem pa je imel priložnost še Cvijanović, a je njegova žoga zletela mimo gola. Po prvih 45 minutah je ostalo pri izidu 1:0.

Drugi polčas so bolje začeli Ljubljančani in izenačili v 50. minuti. Strelec je bil Ivelja, ki je v kazenskem prostoru poslal žogo v mrežo prek vratarja Handanovića. Odločitev o zmagovalcu je padla v 78. minuti, ko je natančno zadel Ibraimi za vodstvo z 2:1, vratar Olimpije Džafič je bil brez moči. V 90. minuti je zaradi drugega rumenega kartona moral z igrišča mariborski igralec Mertelj, a Olimpija ni imela več dovolj časa ne priložnosti za izenačenje. To je bil tudi končni izid srečanja, Mariborčani so se veselili prve lovorike v sezoni. Na tekmi je sodil najboljši slovenski sodnik, Damir Skomina.

Mariborčani so osvojili prvo lovoriko v novi sezoni.