Mariborčani ohranili mrežo nedotaknjeno, Zrinjski tudi

Mostar, 15. 07. 2014 21.16 |

Nogometaši NK Maribora so na prvem obračunu 2. predkroga Lige prvakov remizirali na gostovanju pri Zrinjskemu iz Mostarja. Najlepšo priložnost za gol je že v prvem polčasu zapravil povratnik v štajersko prestolnico Agim Ibraimi.

Slovenski nogometni državni prvaki, igralci NK Maribora, so na gostovanje v Mostar odpotovali odločeni doseči dober rezultat. Zanimalo jih je vse z izjemo poraza, čeprav so bili njihovi tekmeci, igralci Zrinjskega iz Mostarja prepričani, da bodo vijoličaste premagali. Četa Anteja Šimundže je dvoboj začela bolje, imela minimalno terensko premoč, Agim Ibraimi pa bi lahko gostje celo popeljal v vodstvo. Povratnik k najboljšemu slovenskemu klubu zadnjih let pa je bil vseskozi tudi tarča branilcev nasprotnega moštva. Njihovo brezkompromisnost je 'občutil' v 18. minuti, ko ga je 'pokosil' Vućina Ščepanović in si za posredovanje prislužil tudi rumeno karton. Na svoje priložnosti pa so čakali tudi gostitelji, najlepšo v prvem delu dočakali v 26. minuti, a vratar Jasmin Handanović je poizkus Danijela Stojanovića zaustavil.

Varovanci Anteja Šimundža na prvem obračunu niso zabili, a obenem ohranili mrežo nedotaknjeno. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju sta tekmeca nekoliko 'dolgočasila' 6000 gledalcev – tudi 200 najzvestejših mariborskih navijačev - , saj so si igralci na zelenici le redko pripravili kakšno konkretnejšo priložnost. V 67. minuti je Šimundža posegel po prvi menjavi, z igrišča je poklical Jeana Philippea Mendyja, namesto njega pa je v igro vstopil kapetan Marcos Tavares. Slovenski prvak se je uspel po njegovem vstopu še bolj približati vratom tekmeca, ga prisilil v intenzivno branjenje, a Štajerci ob Neretvi njihovega odpora niso uspeli streti. Dvoboj v Mostarju se je končal z 0:0.