Maribor zasledovalcem beži že za sedem točk

Velenje, 12. 11. 2011 17.54 |

Nogometaši Maribora so v zaostali tekmi 12. kroga na gostovanju v Velenju s 3:0 ugnali Rudar in se utrdili na vrhu prvenstvene razpredelnice. Varovanci Darka Milaniča imajo pred drugouvrščeno Olimpijo sedaj že sedem točk naskoka.

Mariborčani so v Velenju po zaslugi golov Daliborja Volaša in Etiena Velikonje prišli do 11. zmage v prvenstvu, s čimer so se na zdaj popolni lestvici 17 krogov drugi Olimpiji oddaljili na sedem točk (37:30). Rudar, ki je bil na trenutke celo aktivnejši tekmec, a je od 69. minute igral z igralcem manj, pa je ostal pri 24 točkah in za tretjo Gorico zaostaja za štiri točke. Tekma v uvodnih 20 minutah ni ponudila veliko. Ekipi sta se previdno lotili obračuna, tako da je prvo razburjenje nastopilo v 22. minuti, ko je v kazenskem prostoru Maribora padel Damjan Trifković, vendar se sodnik neupravičeno ni odločil za najstrožjo kazen. V 25. minuti so Velenjčani, ki so bili malce podjetnejši, izpeljali dotlej najnevarnejšo akcijo. Zaključil jo je Amel Mujaković, vendar je Jasmin Handanović strel obranil.

Dalibor Volaš je bil z dvema goloma in eno asistenco junak zmage vijoličastih.
Dalibor Volaš je bil z dvema goloma in eno asistenco junak zmage vijoličastih. FOTO: Reuters

V trenutkih, ko je imel Rudar rahlo pobudo (Denis Klinar je celo oplazil prečko s strelom od daleč), pa so gosti povedli. Marcos Tavares je v 35. minuti z natančno podajo našel Daliborja Volaša, ki se je znašel sam pred Bobanom Savićem, ga preigral in žogo poslal v prazno mrežo. Tri minute pozneje so imeli Velenjčani priložnost za izenačenje, ko je Handanović žogo odbil do Mujakovića, a ob novem strelu toliko preusmeril smer žogi, da je ta zletela mimo vrat. V 44. minuti pa so znova zapretili Mariborčani, ko se je po hitri akciji znova sam pred Savićem znašel Volaš, a se takrat ni proslavil.

Velenjčani so bolje odprli drugi polčas, znova je poskusil Mujaković, vendar bil malce premalo natančen, v 54. minuti pa je na drugi strani znova izjemno priložnost v dvoboju s Savićem zapravil Volaš. V 69. minuti so domačini doživeli nov udarec, saj je zaradi simuliranja drugi rumen karton dobil Leon Črnčič in moral iz igre. Vijoličasti so hitro unovčili številčno prednost, saj je v 74. minuti po Tavaresovi podaji z leve strani z glavo vodstvo Maribora podvojil Volaš. Velenjčani so v končnici poskušali vsaj ublažiti poraz z nekaj streli od daleč, toda Mariborčani, ki so prek Etiena Velikonje v sodniškem dodatku postavili še piko na i po protinapadu, so brez večjih težav znali svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno.

Rudar Velenje - Maribor 0:3 (0:1)