Maribor, 01. 08. 2012 21.04 |

Nogometaši Maribora so v 3. predkrogu Lige prvakov brez težav odpravili luksemburškega prvaka Dudelange. Varovanci Darka Milaniča so v Ljudskem vrtu zasluženo zmagali s 4:1 in si pred povratnim obračunom priigrali visoko prednost.

Slovenski prvaki so v tem delu tekmovanja pričakovali avstrijski Salzburg, a igralci iz nogometno manj uglednega Luksemburga so presenetili bogate in ambiciozne "rdeče bike" in namesto njih "zapolnili" ta dvoboj tretjega predkroga. Izbranci Darka Milaniča so bili bržčas s tem kar zadovoljni, saj so ne nazadnje istega tekmeca lani v drugem krogu kvalifikacij lige prvakov gladko izločili. Tudi tokrat so v vlogi favorita, kar so nocoj v polnem Ljudskem vrtu tudi upravičili. Že v prvem polčasu so si priigrali izdatno prednost, v drugem pa jo še oplemenitili in si praktično že zagotovili nastop v zadnjem predkrogu. Ta jim ob uspešnem nastopu prinaša nastop v Ligi prvakov, ob porazu pa igranje v skupinskem delu evropske lige.

Mariborčani so začeli zelo odločno in že od uvodnega sodnikovega žvižga vse niti igre držali v svojih rokah. Terensko premoč nogometašev v vijoličastih športnih majicah je v 13. minuti kronal Dejan Mezga. Gostujoči nogometaš Jerry Prempeh je storil prekršek nad Robertom Berićem, Mezga pa je s prostega strela presenetil vratarja Jonathana Jouberta. Ofenziva tudi v nadaljevanju ni pojenjala in varovanci Darka Milaniča so vodstvo uspeli oplemenititi v 38. minuti. Po prekršku nad strelcem prvega zadetka je prosti strel uspešno izvedel Marcos Tavares. Luksemburžani so v 19. minuti sicer zatresli mrežo Jasmina Handanovića, vendar je glavni sodnik Aleksander Nikolajev zadetek zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavil.

Za Mariborčane se je tudi drugi polčas začel sanjsko. Razigrani Mezga se je lepo otresel svojega čuvaja in z močnim strelom od daleč še drugič premagal gostujočega vratarja. Luksemburški prvak je po debelem zaostanku le zaigral odločneje. Sila lepa priložnost za zadetek se je ponudila tako Aurelienu Joachimu, kot Thierryju Steinmetzu, vendar se je izkazal Handanović. Piko na i izjemni predstavi Štajercev pa je v 73. minuti z natančnim strelom postavil Berić. V sodnikovem dodatku je napako domače obrambe izkoristil Joachim in s častnim zadetkom gostom le vlil nekaj upanja pred povratnim obračunom.

Maribor - Dudelange 4:1 (2:0)
Mezga 13., 47., Tavares 38., Berić 77., Joachim 90.