Maribor pred derbijem izgubil, Olimpija pa remizirala

Ljubljana, 21. 10. 2015 20.12 |

Nogometaši so odigrali tri od štirih prvih četrtfinalnih tekem pokala Slovenije. Olimpija je doma igrala 2:2 (1:2) s Celjem, Zavrč je remiziral 1:1 (1:0) s ptujsko Dravo, velenjski Rudar pa je ugnal Maribor z 1:0 (0:0). Domžale in Luka Koper bosta prvo tekmo igrala prihodnji teden.

Mitrović je zabil dvakrat, a to ni bilo dovolj za zmago zmajev.
Mitrović je zabil dvakrat, a to ni bilo dovolj za zmago zmajev. FOTO: Aljoša Kravanja

Vodilno moštvo Prve lige Telekom Slovenije, ljubljanska Olimpija, je v spremenjeni zasedbi proti Celjanom ostala brez pričakovane prednosti. Gostje so tekmo bolje začeli in prek Ivana Firerja iz bližine povedli v 26. minuti. Olimpija je odgovorila šest minut pozneje, ko se je med strelce vpisal Nemanja Mitrović, ki je zadel s strelom z glavo. Na glavni odmor pa so s prednostjo šli gosti, v 36. minuti je Marko Pajač zadel za 2:1, in sicer z lepo potezo, ko je žogo dvignil čez Darka Brljaka. Končni izid je v 67. minuti postavil Mitrović - z nogo iz bližine - s svojim drugim golom na tekmi, čeprav sta imeli ekipi še nekaj (pol)priložnosti.

Maribor klecnil v Velenju
Nerazpoloženi Mariborčani so v Velenju doživeli poraz proti borbenim domačinom. V prvem polčasu velja omeniti posredovanje Jasmina Handanovića v osmi minuti po strelu Davida Kašnika in vratnico Gregorja Bajdeta dve minuti zatem.

Matej Radan je ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.
Matej Radan je ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je Handanović najprej ustavil Maria Babića, Klemen Bolha je nato oplazil še prečko, v končnici tekme pa je najprej Mate Eterović meril malce premalo natančno, v 80. minuti pa je Senad Jahić domače povedel v vodstvo in do zmage po podaji Leona Črnčiča z leve strani.

Zavrč zapravil vodstvo
Zavrč pa je vlokalnem obračunu igral neodločeno s ptujsko Dravo, edinim preostalim drugoligašem v tekmovanju. Ta se je znašel v zaostanku v 35. minuti, ko je zadel Veljko Batrović, pomemben zadetek v gosteh pa je v 58. minuti prispeval Luka Šalamun.