Belek, 06. 02. 2017 15.49 |

Za nogometaši Maribora je tretja preizkušnja na pripravah v turškem Beleku, četrtouvrščena ekipa ukrajinskega prvenstva FC Oleksandrija pa je proti vijoličastim iztržila remi (1:1). Štajerci so hitro povedli, mojstrsko je po podaji Dareta Vršiča zadel Damjan Bohar, končni izid pa je z zadetkom v lastno mrežo postavil Luka Uskoković.

Bohar je po podaji Vršiča (oba na fotografiji) prekrasno zadel za ekspresno vodstvo. FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani so po prihodu v Turčijo prvič zaigrali na zelenici "domačega" nogometnega centra, trener Darko Milanič pa tokrat ni mogel računati na poškodovane Sintayehuja Sallalicha, Blaža Vrhovca in Valona Ahmedija, medtem ko je počitek namenil Gregorju Bajdetu, Luki Štoru, Žanu Celarju in Ljubomirju Moravcu. Podprvaki minule sezone Prve lige Telekom Slovenije in trenutno vodilni v PLTS so povedli po zaslugi izjemnega zadetka Damjana Boharja: Milivoje Novaković je sprejel žogo na desnem boku in v kazenskem prostoru zaposlil Dareta Vršiča, ta pa je brez oklevanja podaljšal do Boharja, ki je mojstrsko meril v daljši zgornji kot vrat ukrajinskega čuvaja mreže. Nasprotniki so nato prvič resneje preizkusili tudi Aljaža Cotmana v vijoličastih vratih, nato pa brez prave priložnosti hitro izenačili, ko je po podaji iz kota in močnem strelu z roba kazenskega prostora lastno mrežo zatresel Luka Uskoković. Mariborčani bi kmalu hitro odgovorili, a sta najprej Aleks Pihler v 21., nato pa še kapetan Marcos Tavares v 25. minuti slabo merila v lepih priložnostih.

Mariborčani so drugi polčas odigrali z Matkom Obradovićem v vratih, kakovost obračuna pa je precej upadla, tudi po zaslugi delivcev pravice, ki so izključili Marka Šulerja. "Kazahstanski sodniki pa so z nerazumljivim kriterijem vnesli nervozo na igrišče in pokvarili tekmo. Glavno vlogo so znova prevzeli v 60. minuti, ko je ob prerivanju v kazenskem prostoru pred kotom za Ukrajince Šuler dobil rumeni karton. Ker je bil zanj drugi (prvega si je prislužil zaradi prekrška), ga je sodnik Abdanbaev poslal z igrišča, a smo ob dogovoru med kluboma imeli pravico zamenjave," so obračun komentirali na uradni spletni strani Maribora. Šulerja je na zelenici nadomestil Dino Hotić, v 63. minuti pa bi nasprotniki kmalu povedli, a je Vitalij Ponomar zadel vratnico. V 75. minuti je bil blizu zmagovitemu zadetku še Vršič, a je meril v blok, Obradović pa je v 84. minuti preprečil ukrajinsko slavje po poskusu Sergija Čebotaeva s slabih 20 metrov. Kot naslednji bo Mariborčane sredi tedna v Turčiji preizkusil Ludogorec, ko bi se lahko vijoličasti po treh zaporednih remijih med pripravami v Beleku veselili tudi prve zmage.

Maribor ‒ Oleksandrija 1:1 (1:1)