Malaga, 03. 04. 2013 20.34 |

Nogometaši nemške Borussie Dortmund so na prvem četrtfinalnem obračunu Lige prvakov v Malagi igrali tako kot skozi celotno evropsko sezono, na razočaranje številnih privržencev, ki so pripotovali v Španijo, pa mreže Willyja niso zatresli (0:0).

Nogometaši Malage in Borussie Dortmund so imeli pred uvodnim dvobojem četrtfinala Lige prvakov en sam cilj, in sicer navdušiti gledalce z lepo igro, če pri tem ne bo izostal izid, pa bo še toliko bolje. Po uvodnem "tipanju" na sredini igrišča so prvi nevarneje zapretili domači, ki so poizkušali prek Argentinca Javierja Saviole, nemški prvaki pa so bili sila previdni in so čakali na morebitne napake tekmeca. Teh je bilo nekaj, saj so kar sedemkrat ustrelili v okvir vrat Malage, na veliko razočaranje njihovih privržencev pa mreže tekmeca niso zatresli. Zares lepo priložnost so imeli v 32. minuti, ko je dobro s prostega strela meril Marco Reus, a je bil strel premalo natančen, da bi končal v mreži Willyja.

Isco se je trudil, a rešitve za spet izjemno Borussijo ni imel.
Isco se je trudil, a rešitve za spet izjemno Borussijo ni imel. FOTO: Reuters

Nemci so tudi v nadaljevanju kazali podoben obraz. Varovanci Jürgena Kloppa so že v samem začetku vse sile usmerili v napad, Robert Lewandowski pa je v 48. minuti zapravil nemogoče, saj se je sam znašel pred golom tekmeca, ustrelil pa zelo slabo in zgrešil cel gol. A napoved je bila obetavna. Napadalno nadaljevanje zasedbe iz Dortmunda je pomenilo, da bodo lahko gledalci uživali v kombinatoriki in individualnih sposobnostih nogometašev, ki v letošnji sezoni drugače od prvenstva blestijo v Ligi prvakov. Po Lewandowskem se je priložnost za gol naslednjemu ponudila Mariu Götzeju, a tudi sam je bil pred vrati Willyja premalo natančen. Klopp je dvajset minut pred koncem začel igro nekoliko "zapirati", Manuel Pellegrini je takrat v igro poslal nekaj svežih moči, spremembe izida pa tudi to ni prineslo.

Malaga je v 90. minuti zapretila, v sodniškem dodatku pa še enkrat poizkusila, a izid je ostal nespremenjen, tisti najbolj nepopularni, 0:0.

Malaga – Borussia Dortmund 0:0