Ibraimi z dvema goloma Mariboru zagotovil četrto zaporedno evropsko jesen!

Larnaka, 05. 08. 2014 21.21 |

Nogometaši Maribora bodo še četrto sezono zapored igrali najmanj v skupinskem delu lige Evropa. Vijoličasti so na povratni tekmi tretjega predkroga lige prvakov z 2:2 remizirali z Maccabijem in se s skupnim izidom 3:2 uvrstili v 'play off'. Oba gola je dosegel Agim Ibraimi.

Junak uspeha Mariborčanov je bil Agim Ibraimi, ki je dosegel oba gola.
Junak uspeha Mariborčanov je bil Agim Ibraimi, ki je dosegel oba gola. FOTO: Damjan Žibert
Mariborski strateg Ante Šimundža se je pred povratnim obračunom z Maccabijem v ciprski Larnaki (izraelski prvaki zaradi zaostrenega stanja v državi tekem ne smejo igrati doma) odločil za eno spremembo v začetni enajsterici. Na klopi je tokrat obsedel Francoz Jean Philippe Mendy, tekmo je v napadu začel kapetan Marcos Tavares. Prav slednji je zapretil že v drugi minuti tekme. Štajerci so upravičili napovedi, da bodo iskali gol v gosteh, poskus brazilskega napadalca z glavo pa je ubranil vratar Juan Pablo. Slovenski prvaki so v uvodu nadzorovali potek tekme, Izraelci so bili nevarni predvsem iz protinapadov. V enem izmed teh je do zaključka prišel Eden Ben Basat, ki je meril mimo gola. Nato sta svoj strel preizkusila tudi Dare Vršič in Amir Dervišević, v obeh primerih se je izkazal vratar moštva iz Tel Aviva. V 28. minuti je nevarno zapretil Omri Ben Harush, ki je po podaji s kota z glavo zgrešil cilj. Sedem minut pozneje so vijoličasti prišli do dragocenega gola v gosteh. Po lepi podaji Tavaresa je najprej poskusil strelec gola v Ljudskem vrtu Damjan Bohar, čigar strel je Juan Pablo odbil le do Agima Ibraimija, ki je žogo pospravil v mrežo.

Veselje pa ni trajalo dolgo. Še pred koncem prvega polčasa so namreč Izraelci izenačili. Po lepi podaji Dora Mikhe se je sam pred Jasminom Handanovićem znašel Tal Ben Haim in hladnokrvno zadel. Podobno silovito, kot so zaključili prvi del igre, so nogometaši Maccabija tudi 'odprli' drugi polčas. Prvi je sicer do zaključka prišel Vršič, ki je bil nenatančen, nato pa so Izraelci povedli. V 54. minuti je žoga nekoliko srečno prišla do Ben Basata, ki je brez težav ugnal Handanovića. Mariborčani so odgovorili na najboljši možen način. Že v naslednji akciji je Mitja Viler poslal izjemno natančen predložek v kazenski prostor, kjer je Ibraimi z glavo mojstrsko poskrbel za izenačenje na 2:2.

Mariborčani se veselijo novega velikega uspeha.
Mariborčani se veselijo novega velikega uspeha. FOTO: Damjan Žibert

Sledila je ofenziva Maccabija. V 66. minuti je zapretil strelec drugega gola Ben Basat, a na srečo Štajercev je žoga zletela za las mimo desne vratnice. Vroče je bilo tudi v uvodu v 83. minuto, ko je po zmedi v mariborskem kazenskem prostoru žogo z golove črte izbil Petar Stojanović. Že v naslednji akciji se je z odličnim posredovanjem izkazal tudi vratar Handanović. V 86. minuti so imeli vijoličasti priložnost, da bi dokončno odločili zmagovalca. Po novi natančni podaji Vilerja je do strela prišel rezervist Sitayehu Sallalich, ki pa ni zadel cilja. Še bliže uspehu je bil v 90. minuti Bohar, čigar strel je oplazil prečko.

Do konca tekme se rezultat več ni spremenil in Mariborčani bodo še tretje leto zapored nastopili v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov, v tako imenovanem 'play offu'. S tem so si tudi zagotovili nastop v skupinskem delu lige Evropa.

Maccabi Tel Aviv – Maribor 2:2 (1:1) / 0:1*
Ben Haim (42.), Ben Basat (53.); Ibraimi (35., 54.)