Kdo je kriv za novi poraz Chelseaja?

London, 31. 10. 2015 15.31 |

Matjaž Ambrožič
117

V velikem derbiju 11. kroga v angleški Premier League je Liverpool v gosteh po rezultatu prepričljivo premagal Chelsea. Prvič po letu 1989 je Liverpool na Stamford Bridgeu zabil več kot dva zadeteka. Končni izid je bil 1:3. Še v sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa ni kazalo na tak razplet.

Bo Jose Mourinho dobil še eno priložnost?
Bo Jose Mourinho dobil še eno priložnost? FOTO: Reuters
Po zgodnjem vodstvu domačih (po golu Ramiresa že v četrti minuti), je z zadnjim strelom v prvem delu igre izenačil Philippe Coutinho. Ne le, da je bil Brazilčev strel zadnji pred odmorom, bil je čudovit. Liverpoolova desetica, ki pred tem ni ustvarila kaj dosti, pač pa prej zapravila nekaj lepih podaj, je žogo z roba kazenskega prostora vrhunsko poslal v daljši zgornji kot vrat Asmirja Begovića. Bosanski reprezentant kljub paradi razočaranja za domače navijače ni mogel preprečiti. Razočaranje je bil dejansko šokantno, saj je bil zadetek dosežen pol minute že po preteku dveh dodatnih ali sodnikovih minut prvega polčasa.

V drugem delu je bila tekma enakovredna in povsem odprta. Chelsea si je priigral eno samcato priložnost. Po prodoru Williana je Ramiresov strel blokiral Martin Šrktel. Na drugi strani pa je vladala nervoza med domačimi branilci, saj so londonski modri oba zadetka prejeli po slabi kontroli nasprotnikovih dolgih podaj. Strelca sta bila spet Coutinho in nato še Christian Benteke, ki ga trener Jürgen Klopp na veliko presenečenje ni uvrstil v začetno enajsterico, pač pa je visoki Belgijec v igro vstopil šele slabe pol ure pred koncem.

Nemara najbolj kiselkast poraz v tosezonski super-črni Chelseajevi seriji je trener Jose Mourinho na tiskovni konferenci pospremil zelo jezno. "Sami ste videli, kaj se je dogajalo. Kar koli bi spet rekel čez sodnike, bi bilo narobe in spet bi bil kaznovan. Povejte mi vi, kaj ste videli. Kaj se vam zdi, so bili sodniki objektivni," je nas novinarje pihal Portugalec.

Philippe Coutinho je poskrbel za preobrat na Stamford Bridgeu.
Philippe Coutinho je poskrbel za preobrat na Stamford Bridgeu. FOTO: Reuters
"Če smo prvi gol prejeli 34 sekund po koncu prvega polčasa in če si Lucas Leiva ni zaslužil izključitve (oz. drugega rumenega kartona), ki je bila očitna in jo je videl cel stadion in so jo zabeležile vse kamere, potem nimam več kaj dodati," se ni pomiril Jose Mourinho. Na vprašanje, ali pričakuje, da bo odstavljen, pa je je odvrnil: "Ne, tega ne pričakujem. Vse ostaja po starem. Tudi jaz na tem istem položaju! Zdaj grem domov, da si ogledam finale Svetovnega prvenstva v rugbyju, jutri pa spet v službo, saj je naša naslednja tekma zelo blizu."

Na drugi strani je zmerno nasmejan Klopp, trener Liverpoola, poudaril, da prepričanje, da si je njegova ekipa zmago nedvomno zaslužila: "Začeli smo slabo, toda igrali smo hrabro. Skozi potek tekme so nam vedno bolj uspevale tudi kratke podaje. Mogoče pa je res tudi, da smo imeli malo več sreče kot naš nasprotnik, toda tako pač je." Klopp je nastop pred novinarji kolegialno zaključil: "Seveda mi je žal za vse, kar se dogaja Joseju Mourinhu. Tudi meni se je nekaj podobnega v Dortmundu. Stvari se v nogometu lahko naglo obrnejo. Se mi pa zdi, da je kakovost, ki jo Chelsea poseduje v svojih vrstah, zadostna, da Chelsea spet postane zmagovalno moštvo. Nenazadnje pa je tudi Jose Mourinho odličen trener, tako da sem prepričan, da mu bo kmalu uspelo izplavati iz težav."