Liverpool z izkoriščeno enajstmetrovko v Swanseaju tik pod vrh, Willian in Costa prebudila Chelsea

Swansea, Hull, 01. 10. 2016 15.33 |

Nogometaši Liverpoola so v sedmem krogu angleške Premier League slavili v gosteh pri Swansea Cityju (1:2). Strelec odločilnega zadetka je bil James Milner, ki je končni rezultat 2:1 postavil s pomočjo enajstmetrovke. Chelsea prekinil niz slabih rezultatov v prvenstvu s prvo zmago po treh neuspehih.

Milner je odločil v Swanseaju.
Milner je odločil v Swanseaju. FOTO: AP

Domače varovance Francesca Gudiolina, ki se mu po petem ligaškem porazu že pošteno trese stolček, je v vodstvo popeljal Leroy Fer. Ta je izkoristil podajo Borja Bastona v osmi minuti tekme. Na 1:1 je za goste iz Liverpoola izenačil Roberto Firmino. In prav Firmino je bil eden od junakov preobrata varovancev Jürgena Kloppa, potem ko je slabih deset minut pred koncem tekme nad njim bil storjen prekršek Angela Rangela za enajstmetrovko. To je s strelom po sredini vrat suvereno izkoristil James Milner in postavil končni izid 1:2 za zmago Liverpoola, ki se je z novimi tremi točkami (vsaj začasno) povzpel na drugo mesto premierligaške lestvice. To je bila še četrta zaporedna zmaga rdečih v Premier League.  V paketu popoldanskih tekem je bilo veliko pogledov usmerjenih v Chelsea, ki je po seriji treh neuspehov v domačem prvenstvu precej prepričljivo slavil pri Hull Cityju (2:0). Modre je moral sicer reševati tudi vratar Thibaut Courtois, ki je ustavil preusmerjen prosti strel Roberta Snodgrassa, Londončani pa so šele v drugem polčasu uspeli prvič streljati v okvir vrat tigrov. Takrat so zaigrali veliko bolje in lahko bi povedli že po akciji N'Goloja Kanteja ter Diega Coste, čigar poskus je po odboju od Jaka Livermora zadel okvir vrat, Kante pa je odbitek poslal na tribuno. A na vodilni zadetek se je splačalo čakati, v 61. minuti je Costa našel rojaka Williana, ta pa si je na robu kazenskega prostora pripravil strel z desnico in mojstrsko zadel v zgornji kot vrat. Costa je že čez nekaj minut tudi sam prekrasno meril za 2:0 in odločil obračun.

Pomembna tekma je bila na sporedu tudi v vzhodnem Londonu, kjer je West Ham United po zaslugi največjega zvezdnika Dimitrija Payeta izvlekel točko proti Middlesbroughu (1:1) in malce sprostil pritisk, ki se je nabral na plečih trenerja Slavena Bilića. Boro je na londonskem olimpijskem stadionu povedel in navijači so v 51. minuti že glasno negodovali. Cristhian Stuani je po kotu z glavo zadel za vodstvo, čeprav je bil na črti tudi kapetan kladiv Mark Noble. Payet je kovače rešil v nadaljevanju tekme, Francoz je s strani krenil v izvrsten solo prodor in natančno zadel. Michail Antonio ni izkoristil pritiska in izvrstne priložnosti, ki se mu je ponudila celo za zmagoviti zadetek in United se je moral zadovoljiti s točko, medtem ko na zmago v Premier League čaka vse od 21. avgusta. V izvrstnem obračunu Watforda in Bournemoutha sta si na drugi strani mesta na stadionu Vicarage Road ekipi razdelili točke (2:2). Bournemouth je po pol ure igre vodil z zadetkom Calluma Wilsona, ki je po podaji s strani uspel spraviti žogo pod vratarja Heurelha Gomesa. Domači so izenačili takoj po začetku drugega polčasa: kapetan Troy Deeney je v mrežo zabil predložek Nordina Amrabata, a so kapetani hitro odgovorili, ko se je strel Josha Kinga srečno odbil v mrežo. A češnje vodstva tudi v drugo niso uspele zadržati, Isaac Success je bil v slogu svojega priimka prvič uspešen pred vrati v majici Watforda in z glavo pospravil žogo v mrežo za točko. Bournemouth je bil bližje zmagi, Jack Wilshere je zapravil izjemno priložnost in zadel le vratnico, Junior Stanislas pa je v zadnjih minutah s prostega strela zadel okvir vrat. Pomembno točko za Sunderland je zagotovil Patrick van Aanholt, ki je sedem minut pred iztekom rednega dela tekme z West Bromwich Albionom zadel za končnih 1:1.