Liverpool po šestih letih spet dopolnil vitrine

London, 26. 02. 2012 19.58 |

Nogometaši Liverpoola so v finalu angleškega ligaškega pokala na Wembleyju v Londonu po streljanju enajstmetrovk premagali drugoligaša Cardiff City s 5:4 (2:2, 1:1, 0:1). To je za Liverpool prva lovorika po sušnih šestih letih.

Liverpool je 'palčka' iz Cardiffa premagal šele po strelih iz bele točke.
Liverpool je 'palčka' iz Cardiffa premagal šele po strelih iz bele točke. FOTO: Reuters

Začasni soigralci slovenskega reprezentanta Harisa Vučkića, ki ga danes ni bilo v kadru, ker je za svoj matični klub Newcastle že igral v tem tekmovanju, so povedli v 19. minuti prek Joeja Masona. Liverpool je izenačil v 60. minuti, ko je bil uspešen Martin Škrtel, Dirk Kuyt pa je v 108. minuti Liverpoolu priigral prvo vodstvo. Ko je že kazalo na slavje rdečih po podaljških, pa je v 118. minuti Ben Turner izsilil enajstmetrovke.

Pri teh so bili s 3:2 uspešnejši favorizirani igralci z Anfielda, kot zanimivost velja dodati, da je odločilni strel z bele točke zgrešil Anthony Gerrard, bratranec kapetana Liverpoola Stevena Gerrarda.

KOMENTARJI (151)

kmetsi
27. 02. 2012 14.54
+0
včerajšni dan pa je bil prfektn v nogometu prvo arsenal tottenham pol pa še liverpool cardiff... čeprav mi je liverpool vredu klub sem včeraj privoščil zmago cardiffu ker take borbene igre ži dolgo nisem videl...vseeno več sreče je mel liverpool tudi slaboniso igrali ampak cardiff je včeraj bil tak nasprotni kot da bi proti manu špilaali :))
Kozeljko
27. 02. 2012 15.31
+0
Zakaj je že perfektn dan, ker je Arsenal premagal Tottenham?
kmetsi
27. 02. 2012 18.29
kmetsi
27. 02. 2012 19.11
+1
sta bli na sporedu dve res odlični tekmi :) nisem si nikol mislo da bo tekma med LFC in cardiffom tak zanimiva :P
Sigis
27. 02. 2012 14.50
+6
Čestitam Liverpoolu, Cardiff se je odlično boril, na koncu je nekdo moral pač imeti srečo s penali :) lepa tekma je bla!
Allen77
27. 02. 2012 14.38
+12
To da pokal nima vrednosti je bedarija ki izhaja iz ust navijačev klubov ki so predčasno končali pot v tem pokalu. V tem pokalu igrajo isti klubi kot v FA pokalu. Ni važno kako izgleda pokal, važno je da veš da si nekaj osvojil, ob vednosti da to ni uspelo določenim klubom. (V tem primeru angleških) Lp in čestitke Liverpoolu.
boyam
27. 02. 2012 20.55
+1
točno tako.! :) vsaka lovorika nekaj šteje..pa naj bo janez cup al pa micka carling cup... ;)
+11
YNWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LIVERPOOL!
DjurifSLO
27. 02. 2012 13.57
+9
sicer navijač barce...ampak čestitam liverpoolu... po dougem času so spet neki dosegl sicer z veliko sreče, ampak se veste kako pravmo..zmaga je zmaga in gol je gol :)
Marko Koc
27. 02. 2012 13.54
+0
sreca za liverpool da je cardiffu zmankalo srece pri penalih. prva 2 penala zgresena liverpoola, cardiff pa zadel 2 vratnice. ampak tako je, penali so loterija
-3
kupijo v kompletu cavani lavezzi in so prvaki 100% ali pa prpeljejo za male pare forlana da fila suareza
bt2
27. 02. 2012 12.17
+4
upam da dosezejo 4 mesto ki bi jih peljalo v ligo prvakov majo dobro igro sam zakljucki so jim slabi se strinjam rabjo nujno napadalca
11234543211
27. 02. 2012 11.22
+13
vse čestitke, ampak je pa zdaj že iz aviona vidno da rabi liverpool nujno enga dobrega napadalca, Kako lahko Caroll že leto in pol lovi svojo formo mi ni jasno, tu in tam ima sicer preblisk ampak to je tut vse razen recimo solidne igre z glavo je podpovprečen igralec v vseh ostalih pogledih. Vse pohvale pa si zasluži včeraj Kuyt pa tut Škrtel in pa seveda kapo dol Cardifu za borbenost in željo...
martincheq
27. 02. 2012 21.19
Pa Downing je včeraj odigral odlično. MOTM!