Liverpool do visoke zmage nad West Hamom, Leicester zgolj do točke proti Stoke Cityju

Liverpool, 24. 02. 2018 17.57 |

Nogometaši Liverpoola so v 28. krogu angleške Premier League s kar 4:1 premagali West Ham United in tako skočili na drugo mesto angleške lige. Za zmago redsev so poskrbeli Emre Can, Mohamed Salah, Roberto Firmino in Sadio Mane. Leicester zgolj remiziral s Stokeom.

Salah se je s 23. golom angleške lige na vrhu lestvice izenačil s Harryjem Kaneom. FOTO: AP

Liverpool je z zmago vknjižil 57. točko sezone, prvi gol pa je z glavo zabil Emre Can, ki je pretvoril podajo Mohameda Salaha. Prav Egipčan je bil drugi, ki se je vpisal med strelce proti ekipi z Londona, in sicer je v 51. minuti tekme lepo znašel v kazenskem prostoru West Hama in z levico presenetil Adriana. Na 3:0 je povišal Firmino dobrih pet minut kasneje. Potem ko je Adrian zaplul v prazno, je Brazilec žogo zlahka poslal v prazno mrežo. Častni zadetek za goste je prispeval Michail Antonio, končnih 4:1 pa je v 77. minuti postavil Sadio Mane.

Prvaki iz sezone 2015/16, nogometaši Leicestra so si privoščili manjši spodrsljaj pred domačimi navijači na stadionu King Power in ’le’ remizirali s Stoke Cityjem (1:1), ki domuje na predzadnjem mestu angleške Premier League. Lisjaki so tako vknjižili še 36. točko sezone. Gostje so povedli po golu Xherdana Shaqirija, na 1:1 pa je z avtogolom izenačil Jack Butland.