Litijani še devetič pokalni zmagovalci

Podčetrtek, 09. 03. 2014 20.35 |

Nogometaši Litije so še devetič osvojili slovenski pokal v dvoranskem nogometu. V finalu turnirja Olimia v Podčetrtku so s 4:1 (2:0) premagali Sevnico, ki tako še naprej ostaja brez pokalne lovorike.

Litijane je v vodstvo popeljal Damir Pertič (10.), v 12. minuti je izid prvega polčasa postavil Mile Simeunović. Isti igralec je na začetku drugega dela (25.) povišal na 3:0, Sevničani pa so kljub priložnostim le omilili poraz, strelec gola je bil Ševzet Mehić (30.). Končni izid je, potem ko so Sevničani zamenjali vratarja s petim igralcem, postavil Pertić (38.). Pred tem je bil tudi ženski finale lige, v katerem je Celje s 4:3 premagalo Kalc Vizijo.

Nogometna zveza Slovenije je izbrala tudi igralca, ki je v letu 2013 najbolj zaznamoval slovenski dvoranski nogomet, in sicer je drugič zapored Zlato žogo osvojil Igor Osredkar, kapetan slovenske reprezentance.