Liga prvakov

Ljubljana, 14. 07. 2016 12.39 |

Za napadalcem ljubljanske Olimpije Etienom Velikonjo je debitantski nastop, ki si ga želi vsak nogometaš. Primorec se je na prvi uradni tekmi po povratku v domovino veselil zadetka na kvalifikacijski tekmi za vstop v Ligo prvakov proti Trenčinu, a kaj, ko je takrat njegovo moštvo prejelo že štiri zadetke ...

Etien Velikonja je po šokantnem začetku sredine tekme med Olimpijo in Trenčinom na stadionu Stožice spretno zaključil akcijo svojega moštva po zgrešenem strelu Jakoba Novaka ter tako morda preprečil še hujši polom. Olimpija je na obračunu s slovaškim prvakom zaostajala že z 0:4, ko je Velikonja v 34. minuti nemudoma odgovoril Jakubu Holubeku, ki je na drugi strani premagal Aleksandra Šeligo in nekatere ljubljanske navijače že "prisilil" k odhodu s tribun. Zadetek Velikonje je bil njegov prvi v Sloveniji po odhodu iz Maribora, ki ga je leta 2012 prodal v Cardiff City, nekdanji slovenski reprezentant pa je v Stožicah potrdil izvrstno formo, ki jo je ohranil po rekordnem strelskem nizu v belgijski drugi ligi, kjer je do konca zadnje sezone zastopal Lierse. Debi Velikonje bi bil skupaj z zadetkom lahko še slajši, če bi zeleno-belim uspel izjemen povratek, od katerega niso bili tako zelo oddaljeni. Miha Zajc je znižal na 2:4 še pred polčasom, v enem zadnjih napadov na tekmi pa je Blessing Eleke Olimpijo še dodatno približal pred povratnim obračunom na Slovaškem. Denis Klinar je imel globoko v sodnikovem podaljšku priložnost, da celo izenači, a v ključnem trenutku izgubil žogo. Velikonja je za 24UR povedal, da se lahko zmaji še vedno vrnejo v igro za napredovanje v naslednji krog.

"Seveda, da je (možno napredovati, op. a.), to smo dokazali. Po prvih 20 minutah nam ni kazalo najboljše in kasneje smo se pobrali. To ni majhna stvar, je pa res, da moramo biti boljši od prvega do zadnjega in puščati manj prostora," je našemu Božidarju Bulatu povedal Velikonja. 27-letni napadalec iz enega najbolj nogometnih mest v Sloveniji, Šempetra pri Gorici, se je bolj kot individualnemu kritiziranju osredotočil na pomanjkljivosti v predstavi celotnega moštva. "Kaj je šlo narobe? Mislim, da je bila priprava na tekmo zelo dobra, trenirali smo zares odlično, a preprosto si ne smemo puščati toliko prostora in se bolje braniti kot ekipa. Mislim, da ni zdaj tako, da je obramba, sredina ali kdorkoli bil kriv, mislim, da se moramo bolje braniti kot ekipa in to je to," meni Velikonja, ki se bo po evropskih vrnil še na slovenske zelenice. Olimpija ta konec tedna ob prenosu na Kanalu A in VOYO gosti Celje.