Liga prvakov

Leverkusen, 17. 09. 2015 08.28 |

Nemški Bayer Leverkusen s slovenskim nogometašem Kevinom Kamplom je odlično začel letošnjo Ligo prvakov in z visokih 4:1 odpravil ekipo Bate Borisova. Slovenski reprezentant se vrača v staro formo in to je potrdil tudi s podajo pri tretjem golu.

Osrednja zgodba v nemških medijih sta dobra igra dveh okrepitev Bayerja iz Leverkusna. Gre za Mehičana Javierja Hernandeza Chicharita in Slovenca Kevina Kampla, ki sta po prestopu v zadnjem trenutku že osvojila srca navijačev v Leverkusnu. Oba sta se odlično znašla v klubu in sta pravi okrepitvi za klub iz nemške Bundeslige, ki ima visoke apetite tudi v Ligi prvakov.

"Odlično se počutim, odkar sem tukaj in spet sem samozavesten. V novi sredini nisem imel nikakršnih težav s prilagajanjem, saj so me od prvega dne naprej odlično sprejeli. Bilo je pomembno, da smo tudi v drugem polčasu ostali mirni in nato smo zasluženo visoko zmagali," je po sredini tekmi proti Belorusom povedal Kampl in dodal, da je vzdušje v Leverkusnu odlično: "Veselim se prav vsakega treninga z ekipo."

Bayer je zanesljivo začel z nastopi v Ligi prvakov.
Bayer je zanesljivo začel z nastopi v Ligi prvakov. FOTO: Reuters
Tekmo sta bržkone odločila prav Kampl in Hernandez v 59. minuti, ki sta poskrbela za vodstvo domačih s 3:1. Kampl je iz vezne vrste z odlično podajo zaposlil Mehičana v napadu, ta pa je nato poskrbel za tretji val slavja na tribunah. "Zame je najbolj pomembno, da sem lahko pomagal ekipi do zmage in zato sem zelo vesel," je po golu dodal Chicharito, ki je v domovini zelo priljubljen in po tekmi ga je v mešani coni čakala kopica mehiških novinarjev. Za Mehiko je 27-letni Hernandez doslej odigral 74 tekem in dosegel 40 golov.

Kampl in Hernandez imata še eno skupno lastnost. Oba sta se Bayerju poleti pridružila tik pred iztekom prestopnega roka. Nemci so Manchester Unitedu za prestop Hernandeza neuradno plačali 12 milijonov evrov, Kampl je iz Borussie Dortmund prišel za 10 milijonov. Kot kaže, gre za uspela nakupa. "Brez da bi koga poimenovali, smo z novinci v ekipi lahko zelo zadovoljni," je za agencijo dpa povedal Michael Schade.

Še v soboto pri porazu Bayerja z Darmstadtom (0:1) sta Kampl in Hernandez tekmo začela na klopi, nato oba vstopila v 58. minuti, a nista uspela zrežirati preobrata. V Ligi prvakov sta priložnost dobila od začetka tekme in opozorila nase, Hernandez pa je sodeloval že pri golu Admirja Mehmedija v četrti minuti za vodstvo z 1:0. Za Bayer je preostala gola dosegel Hakan Calhanoglu (47., 75. 11-m), pred skoraj 25.000 gledalci pa je bil za goste uspešen Nemanja Milunović (13.).

Kevin Kampl se je izkazal s podajo na tekmi Bayerja in Bate Borisova.
Kevin Kampl se je izkazal s podajo na tekmi Bayerja in Bate Borisova. FOTO: Reuters