Liga prvakov

Šimundža: Sreča nikakor ni bila naša zaveznica

Astana, 22. 07. 2015 22.44 |

Mariborski trener Ante Šimundža je poraz v Kazahstanu za spletno stran kluba komentiral kot nesrečno dejstvo. Slovenski prvaki so v gosteh izgubili z 1:3 in kljub domači zmagi z 1:0 pred tednom dni ter igralcem več v zadnjem delu tekme v Astani ostali brez nadaljevanja v evropskih tekmovanjih.

Ante Šimundža je bil tako kot slovenska športna javnost in nogometaši Maribora prav tako razočaran z današnjim razpletom povratne tekme drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v kazahstanski prestolnici. Kljub boljšemu izhodišču s prve tekme in nato še doseženemu golu v gosteh, ko je imel Maribor že evropsko vozovnico v rokah, se je ekipi igra podrla, gostitelji so dosegli še dva gola in se upravičeno ter tudi nekoliko presenetljivo veselili napredovanja. "Vsekakor ni bila tekma po naših željah in zagotovo po štirih sezonah v skupinskem delu evropskih tekmovanj ni prijetno tako hitro končati evropske poti. So pa na razplet vplivali številni dejavniki. Cilj, doseči zadetek, smo dosegli, a so nam načrte pokvarili dogodki na nasprotni strani. Med odločilne dejavnike sodi spoznanje, da smo dobili dva avtogola, ko je žoga spremenila smer ob naših posredovanjih v obrambi," je v uvodni izjavi za klubsko spletno stran dejal Šimundža.

Zlatko Zahović in Ante Šimundža
Zlatko Zahović in Ante Šimundža FOTO: POP TV

Mariborski strateg je poraz pripisal tudi nesrečnim dejavnikom. "Sreča nikakor ni bila naša zaveznica, Astana je ob svojih kakovostnih izkoristila tudi to obliko pomoči. Ob tem pa je hitro prejet gol po našem izenačenju vplival na nadaljnji potek, ni nam uspelo, da bi prišli do odmora z rezultatom 1:1," je povedal Šimundža. Čeprav so se mariborski nogometaši, ki so od 67. minute zaradi drugega rumenega kartona Rogerja Canasa igrali z igralcem več, v sklepnem delu trudili znižati zaostanek, ki bi jim še omogočil nadaljevanje evropske poti, so se morali na koncu sprijazniti s slovesom v kvalifikacijah. "V drugem polčasu smo napadali, iskali pot do mreže, vendar nam je zmanjkalo natančnosti pri zaključkih akcij. Seveda je prisotno veliko razočaranje, toda fantje so doslej dosegli toliko izjemnih trenutkov, da morajo nadaljevati z dvignjenimi glavami," je še dejal Šimundža.

Po treh sezonah v evropski ligi, ki so jo vijoličasti v lanski kronali z nastopanjem v najelitnejši ligi prvakov, se bodo morali v tej sezoni igralci iz štajerske prestolnice zadovoljiti z igranjem na domačih igriščih.

24. 07. 2015 11.54
dragi moj Ante tebe bi bilo treba zamenjat.... in Zahoviča počasi tudi.......
dugi159
23. 07. 2015 12.57
Sej so par let mel zegn enkrat jo zmanka tko k bo denarja ce jim se drugo leto ne uspe
zriki
23. 07. 2015 11.05
+2
ah šimunđa ne kenjaj, kaj ima sreča zraven, če igrat ne znate, treba je igrat, gole dajat, ne pa jokat o neki sreči, kej takega lahk samo pri nas slišiš
?rnogled
23. 07. 2015 09.39
+1
Dokler MB ne poradira s tretjerazrednim vaškim klubom kot je Zavrč,v evropskih ligah nimajo kaj iskati.
mur-blur
23. 07. 2015 09.24
+1
Gospodje nogomet ni srečelov, ampak znanje igranja nogometa....ki ga pa nima samo mb ampak celotna slovenska populacija...
oxy.elite
23. 07. 2015 09.03
+2
Lahko bi igrali še 3 dni pa Maribor nebi dal gola. Žal Maribor letos ni konkurenčen niti za Evropsko ligo.
vojkopernar
23. 07. 2015 09.02
Ja, lahko se je hvaliti v slovenski 'Ž' ligi, ko pa greš malo ven se pa vidi kvaliteta.
kapetan09
23. 07. 2015 08.54
+4
Mislim da jim je predvsem manjkalo znanja - v 70 minutah so sprožili en sam strel na vrata. Ne moreš igrati brez pravega napada in s takim golmanom , saj to se ve že dolgo. S takimi igralci se ne da igrati. Pri NK Mariboru že dolgo škripa v napadu in predvsem jim manjka zanesljiv vratar , ki odbija žogo v korner ali out ne pa na nasprotnikove noge . Handanovič je prava katastrofa kot pribit stoji na črti čeprav ima 195 cm in bi vse žoge iz kornera ali predložke moral ujeti. - Mandy je sam sebi napoti - on lahko igra še neprestano 1000 minut pa ne bo zadel gola- tako je to če hočeš prišparat pri nabavi kakovostnih igralcev.
+1
Ta gol, ki so ga dosegli doma, praktično ni pomenil nobene prednosti. Morda še slabše in so se v podzavesti že videli, da gredo dalje, če gredo dol mal bunker postavit..... Mislim, da so se malo preveč širokoustili, raje bi igrali nogomet......zgovarjati se na sreči, ni ravno najbolj primerno....
mufflon
23. 07. 2015 08.16
+6
Bla, bla...če greš ti v tekmo z mislijo na remi, si izgubljen.
andrejm1
23. 07. 2015 08.07
+12
Kako niso imeli sreče?: Že na prvi tekmi bi lahko bilo 0:3.
Kajetan
23. 07. 2015 07.59
+3
Sreča ti pomaga predvsem pri enakovrednih nasprotnikih ali pri odtenek boljših, nima pa ničesar skupnega pri evidentno hitrejših, boljših in tehnično bolj dovršenih ekipah. Tukaj pomaga kondicija, tehnika in organizacija igre. Imeli so premoč v Ljudskem vrtu in kronali so samo z enim samim golom dasiravno bi jim lahko v mrežo spustili vsaj 3. Vendar se lahko vprašamo kaj je maribor naredil z okrepitvami - preračunljivo z manjšim vložkom je poskusil priti skozi dasiravno so vedeli da to ne bo šlo in izkazalo se je za resnično. Po prvi tekmi se je videlo da so izmučeni do konca in da so bile kondicijske prirpave izjemno slabe. Čudi me da kljub utrujenosti niso prosili za drug termin tekme med Zaverčem. To bi lahko izkoristili za uigravanje ekipe. Tak kot bi rekli v oddaji sekunde do katastrofe - katastrofe se ne zgodijo so splet nesrečnih okoliščin ki imajo za posledico niz dogodkov in napačnih odločitev. Alarm bi že lahko bil pripravljalni del kjer so odigrali nekaj tekem in pa pokalna kjer so prav tako pokazali nezanesljivo taktiko in pripravljenost. Škoda je samo da je tale expiriment propadel je pa dobra šola za naprej bo pa potrebno še marsikaj spremenit v igri da bodo lahko osvojili lovoriko to sezono.
vojkopernar
+1
Sreča je abstraktni pojem na katerega se vsi izgovarjajo. Tako kot farji na boga. Vse kar se zgodi pravijo: Saj je tako hotel?
drimtim
23. 07. 2015 07.57
+2
brez igre ni sreče,če samo čakaš da ga dobiš.če bi šel 1.golman v drugo ekipo bi bilo drugače
TRUMPP
23. 07. 2015 07.41
Malo preveč so bili samozavestni,....
graf
23. 07. 2015 07.34
+2
Po dobrih finančnih injekcijah bi človek pričakoval okrepitve v klubu ,bil sem pa zelo presenečen nad izjemno slabo igro ...po prikazanem se ne bi čudil če Maribor letos ne bo prvak ! Naj Tavareša že enkrat pošljejo v penzijo če ne more laufat ! Ekipo bo treba pevetrit , mogoče tut trenersko ! Pogrešam željo Maribora po zmagi , najprej je treba prikazat dobro igro , potem bo čas tut za srečo ! Maribor je že lani izpraznil ves nabojnik s srečo, treba si jo bo ponovno zaslužit ..ne samo čakat na njo