Tudi navijači sami bi si težko zamislili boljšo tekmo, je derbi skupine C napovedal trener Barcelone Luis Enrique. Manchester City je v Barcelono prišel na čelu s starim znancem katalonskega velikana Josepom Guardiolo, ki se je sicer po slovesu od Camp Noua tja že vrnil kot gledalec in kot trener Bayerna. Takrat je Enrique dobil dvoboj z nekdanjim soigralcem, ki se mu je tokrat postavil po robu s postavitvijo s štirimi branilci. V postavo se je vrnil francoski reprezentant Samuel Umtiti, argentinski vezist Javier Mascherano je po podaljšanju pogodbe prav tako dobil priložnost za dokazovanje celo na položaju desnega bočnega branilca, medtem ko je Cityjeva vrata ogrožal najmočnejši napad kluba z Lionelom Messijem, Luisom Suarezom in Neymarjem. Guardiola je presenetil in načetega Sergia Agüera pustil na klopi, v konici napada sta Argentinca, ki se ni pojavil na ogrevanju, nadomeščala Kevin De Bruyne in produkt šole Barcelone Nolito. City je tako kot v časih, ko je Guardiolina Barca blestela na krilih Messija, začel brez klasičnega napadalca. Še en stari znanec v postavi sinje modrih je bil Claudio Bravo: priljubljeni čuvaj mreže se je na katalonsko zelenico vrnil le nekaj tednov po odmevnem slovesu. Enrique in Guardiola sta se na stopnicah, ki vodijo na zelenico, zapletla v daljši pogovor, že prej pa so navijači Barcelone izžvižgali himno Evropske nogometne zveze (Uefa) in spet tvegali kazen z dvigovanjem spornih separatističnih zastav, nogometaše je pričakal tudi napis "Dobrodošli v Katalonijo".
City je nemudoma visoko pritisnil na obrambo domačih, ki se vseeno niso odrekli igri z vratarjem Ter Stegnom, čeprav je Nemec v zadnjih sezonah že nekajkrat razočaral navijače s svojim poigravanjem. Meščani so z nekaj hitrimi (proti)napadi resno zapretili vratom Kataloncev v prvih petih minutah, toda oba vratarja pravega dela nista imela. Enrique je moral prvič menjati že v deveti minuti, ko je v karieri že večkrat poškodovani Jordi Alba spet zapustil zelenico s poškodbo mišice, zamenjal ga je francoski novinec Lucas Digne. Messi je bil v prvih 15 minutah večinoma neviden, nato pa se je nenadoma "vklopil" po mojstrski in morda tudi malce srečni podaji kapetana Andresa Inieste, ki je tudi po zaslugi zdrsa Fernandinha pred Bravom vrnil podajo Argentincu, ta pa je lepo počakal pred vrati, obšel Brava in pospravil žogo v mrežo za vodstvo. V 21. minuti so imeli domači novo lepo priložnost, Messi je podal na stran do Neymarja, žoga pa je prišla do Suareza, ki je meril v stranski del mreže. Igra se je nato umirila in v 28. minuti so se začele nove težave za Barcelono, Gerard Pique je obležal po štartu Silve. Katalonec je za nekaj minut nadaljeval z igro, Bravo pa je s hitrim izletom daleč iz svojih vrat v 31. minuti tik pred strelom ustavil Neymarja. Minuto kasneje je Ivan Rakitić prosti strel Messija z glavo poslal mimo vrat. Eden redkih poskusov Cityja je bil v 37. minuti delo De Bruyna, ki je praktično iz mrtvega kota poskušal presenetiti Ter Stegna, ki pa je bil na mestu. Veliko resneje je moral Nemec posredovati že v naslednjem napadu, v katerem je Nolito spet precej s strani meril točno v dobro postavljenega nekdanjega člana Borussie Mönchengladbach.
Še en bivši član Borussie ‒ Borussie Dortmund ‒ Ilkay Gündogan je z izvrstnim prodorom prišel v najlepšo priložnost polčasa, a ga je znotraj kazenskega prostora z izvrstnim posredovanjem ustavil rojak v vratih Blaugrane. Pique je po več minutah šepanja le zapustil zelenico, zamenjal ga je Jeremy Mathieu. City je polčas zaključil v veliko boljšem slogu, De Bruyne je v enem zadnjih napadov lepo našel osamljenega Nolita, ki pa ga je še pravočasno zaprl Mascherano. Čisto priložnost je po podaji s prostega strela zapravil še John Stones, branilec angleške reprezentance je ostal povsem sam na drugi vratnici in z nekaj metrov zgrešil. Kazen bi kmalu prišla že v naslednjem napadu, ko je Messi našel Suareza, ta pa se je spretno obrnil v kazenskem prostoru in Bravo je z zadnjimi močmi odbil žogo čez svoja vrata. De Bruyne je po izjemnem prodoru Sterlinga v zaključku polčasa s težkega položaja zadel v zunanji del mreže, Sterling pa je skupaj z Guardiolo brez uspeha zahteval igro z roko Digneja v kazenskem prostoru. Drugi polčas je City vnovič začel podjetno in De Bruyne je pobegnil po desni in hitro ogrel dlani Ter Stegna. Odgovorila je tudi Barcelona, Umtiti je v 51. minuti po kotu z glavo udaril manj kot meter mimo vrat. Bravo si je dve minuti kasneje privoščil veliko napako in ob prekinjanju dolge podaje proti Suarezu namesto "čiščenja" izbral podajo točno v noge Urugvajcu, ki ga je poskušal lobati s slabih 30 metrov, Čilenec pa je njegov strel ustavil z roko in srbski sodnik Milorad Mažić ga je poslal pod prho. Za nameček je nekaj sekund kasneje obležal še kapetan Pablo Zabaleta in tudi Guardiola je bil nenadoma prisiljen v številne menjave.
Argentinec Willy Caballero se v vratih Cityja še ni niti dobro ogrel, ko je že moral po žogo v svojo mrežo. Tja jo je poslal njegov rojak Messi, ki je natančno meril z roba kazenskega prostora. V 64. minuti je imela deseterica gostov zelo zrelo priložnost za znižanje izida, De Bruyne je ušel in meril po tleh, Ter Stegen pa si je z novim odličnim posredovanjem prislužil ovacije. Pet minut kasneje je bilo vse odločeno, Suarez je velikodušno zaposlil Messija, ki mu ni bilo težko zaključiti svojega hat-tricka z elegantnim strelom mimo Caballera. Izjemno razpoloženi Ter Stegen ni dovolil častnega zadetka Cityju, ki se mu je večkratni angleški prvak približal v 72. minuti ob prostem strelu Aleksandra Kolarova, a je Nemec žogo uspel odbiti, Umtiti pa izbiti izpred svojih vrat. Rezervist Mathieu je po dveh hitrih rumenih kartonih, obakrat za prekršek nad Raheemom Sterlingom, moral z igrišča v 74. minuti. Umtiti je z izvrstnim posredovanjem v kazenskem prostoru ustavil akcijo Silve, ki je s "smrtno" podajo iskal Sterlinga. Oba trenerja sta nato opravila še zadnji menjavi, Agüero je presenetljivo pozno prišel v igro namesto Gündogana, medtem ko je Andre Gomes zamenjal podajalca pri prvem zadetku Iniesto, ki je dobil obvezne ovacije. Rakitić je z lepo podajo v 82. minuti zaposlil Neymarja, Brazilec je moral le še podstaviti nogo pred Caballerom za dobitni volej, a je Argentinec zelo dobro posredoval. Neustavljivi Messi je v 86. minuti prodiral in izsilil posredovanje Kolarova, ki ga je Mažić označil za najstrožjo kazen, a je slednjo po dolgem zaletu po dobrem posredovanju Caballera in slabem strelu zapravil Neymar. Brazilec se je hitro odkupil in globoko s svoje polovice silovito potegnil v protinapad, ki ga je po podaji Messija po lepem preigravanju tudi zaključil za 4:0. S tem je Barcelona izenačila najvišji poraz Guardiole v trenerski karieri na najvišji ravni (tako prepričljivo je proti njegovemu Bayernu na povratni tekmi polfinala Lige prvakov slavil Real Madrid), to pa je bil tudi najvišji poraz Cityja v klubski zgodovini, ko gre za evropska tekmovanja.
Liga prvakov, skupina C, 3. krog:
Barcelona ‒ Manchester City 4:0 (1:0)
Messi 17., 61., 69., Neymar 89.
RK: Mathieu 74./Barcelona; Bravo 53./City
Neymar (Barcelona) je v 87. minuti zapravil enajstmetrovko.
Postavi:
Barcelona: Ter Stegen; Mascherano, Pique (od 39. Mathieu), Umtiti, Alba; Busquets, Alba (od 9. Digne), Rakitić, Iniesta (od 80. Gomes); Messi, Suarez, Neymar. Na klopi: Masip; Arda, Rafinha, Alcacer.
City: Bravo; Zabaleta (od 57. Caballero), Stones, Otamendi, Kolarov; Fernandinho, Gündogan (od 79. Agüero); Sterling, Silva, Nolito (od 57. Clichy); De Bruyne. Na klopi: Fernando, Navas, Sane, Maffeo.
KOMENTARJI (339)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.