Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Steaua nedorasel nasprotnik – City kljub dvema zgrešenima 11-metrovkama Agüera do petarde v Bukarešti

Ljubljana, 16. 08. 2016 22.40 |

M.G./Ž.L.
25

Nogometaši Manchester Cityja so na prvi tekmi play-offa kvalifikacij Lige prvakov zanesljivo premagali Steauo. V Bukarešti so varovanci Pepa Guardiole slavili s 5:0 in to kljub temu, da je Sergio Agüero zgrešil kar dve enajstmetrovki. Argentinec se je oddolžil s hat-trickom, po gol pa sta dodala še David Silva in Duran Nolito.

Vrhunci tekme Steaua Bukarešta - Manchester City

Prvi so sicer do strela na prekrasni kulisi stadiona Nationala prišli domačini. Kapetan Nicolae Claudiu Stanciu je silovito sprožil z razdalje in nepripravljenega ujel gostujočega čuvaja mreže Willyja Caballera. Na srečo Angležev je bil strel Romuna za malenkost nenatančen. Na drugi strani je v šesti minuti s strelom po tleh s kakšnih 20 metrov poskusil napadalec Cityja Sergio Agüero, a je bil njegov strel prešibek, da bi resneje ogrozil vrata Constantina Nita Florina. Sledil je šok za domače navijače, ko je prekršek v kazenskem prostoru nad Raheemom Strelingom storil Sulley Muniru. Glavni sodnik Daniele Orsato je nemudoma pokazal na belo točko, strel z 11-metrovke pa je izvedel Agüero. Na veselje romunskih navijačev je Nita Florin strel argentinskemu zvezdniku ubranil, nato pa je odbitek Durana Nolita zletel v prečko Steauinih vrat. Obramba romunskih prvakov je naivno izpadla v 13. minuti, ko je na desni strani preigraval Sterling, nato pa z lepo podajo zaposlil Davida Silvo, ki je z levico matiral tokrat nemočnega Nita Florina. Nova neumnost romunske obrambe je sledila v 20. minuti, ko je v kazenskem prostoru Romunov Aleksandra Kolarova - ta je na položaju levega bočnega branilca dobil prednost pred Gaëlom Clichyjem - podrl Gabriel Enache. Italijanski sodnik je znova pokazal na belo točko, odgovornost pa je tako kot v prvem poskusu prevzel Agüero. Tudi v drugo je bil neuspešen, žoga je oplazila prečko in švignila prek vrat Nita Florina. Najlepšo priložnost za Romune je v 29. minuti imel Jugurtha Hamroun, ki se je po protinapadu Romunov sam znašel na levi strani pred vrati Cityja, a je njegov strel odlično zaustavil Caballero. Med 38. in 40. minuto se je kar dvakrat izkazal razpoloženi domači vratar Nita Florin. Ta je sprva ubranil poskus Kolarova z bližine, nato pa še stoodstotno priložnost Sterlinga, ki je z desne strani poskusil z levico. Obakrat se je žoga od prečke odbila v kot. Agüero se je za zgrešeni enajstmetrovki oddolžil v 41. minuti z natančnim strelom z desnico z roba kazenskega prostora, ki se je končal z vodstvom Cityja z 2:0. Mojstrsko je Argentincu žogo prepustil Sterling. Po prvem polčasu je na semaforju stadiona Nationala v Bukarešti pisalo 0:2.

Manchester City je že v prvem polčasu prišel do lepega vodstva v Bukarešti.
Manchester City je že v prvem polčasu prišel do lepega vodstva v Bukarešti. FOTO: AP

Sinjemodri so drugi polčas otvorili sanjsko, saj so že v 49. minuti preko Nolita povišali vodstvo na 3:0. Španec je izkoristil izvrstno podajo Kevina De Bruyneja in osamljen preigral vratarja Nita Florina ter žogo potisnil v prazno mrežo. Razpoloženi Nolito je le dve minuti kasneje z leve strani z levico zadel stičišče romunskih vrat. V 62. minuti je z atraktivno potezo s peto poskusil še Agüero, a je bil Nita Florin dovolj zbran, da je poskus Argentinca znotraj kazenskega prostora uspel ukrotiti. Krasno priložnost za povišanje vodstva je v 75. minuti tekme zapravil strelec prvega zadetka Silva, ki je poskusil s kakšnih 12 metrov, a meril prek Steaunih vrat. Še pred tem je Agüeru strel z desne strani Nita Florin ubranil. Le tri minute kasneje se je znova izkazal domači čuvaj mreže, ki je ubranil poskus Agüeru s podobnega polažaja. Slabo minuto kasneje pa je Nita Florin le klonil pod naboji Agüera, ki ga je z lepo podajo zaposlil Nolito, natančen strel Argentinca pa je Nita Florin lahko le s pogledom pospremil v svojo mrežo (0:4). V 82. minuti je z roba kazenskega prostora dlani domačega čuvaja preizkusil še Nolito, a znova se je s parado izkazal Nita Florin. Za petardo na stadionu Nationala je poskrbel Agüero, ki je tekmo tako slabo otvoril z dvema enajstmetrovkama - po lepem utekanju je z močnim in natančnim strelom premagal romunskega vratarja za končno zmago Manchester Cityja s 5:0. Sledi povratna tekma prihodnji teden v Manchestru, ki pa bo glede na rezultat prve tekme najverjetneje zgolj formalnost.