Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Na stotine milijonov vredni zvezdniki v Parizu razočarali ljubitelje nogometa

Pariz, 21. 10. 2015 22.17 |

Nogometaši PSG-ja in Real Madrida so se v tretjem krogu Lige prvakov v skupina A razšli z neodločenim izidom (0:0). Dvoboj dveh bogatih ekip ni upravičil naziva derbi, saj se na stotine milijonov vredni zvezdniki obeh ekip na Parku princev niso izkazali.

Real Madrid je sicer v Parizu nastopil močno oslabljen, saj so manjkali Gareth Bale, Pepe, James Rodriguez, Dani Carvajal in Karim Benzema, na treningu pred samo tekmo pa se je poškodoval še hrvaški nogometaš Mateo Kovačić. Z delitvijo točk obe ekipi ostajata še neporaženi v vseh tekmovanjih v letošnji sezoni, prav tako pa se obe ekipi po treh krogih Lige prvakov lahko pohvalita, da v svoji mreži še nista prejeli zadetka. ''Imeli smo več priložnosti in nadzor nad samo tekmo. Sprožili smo veliko večkrat kot PSG in večkrat ogrozili njihova vrata. Z vsemi poškodbami, ki jih imamo, sem s prikazanim lahko zelo zadovoljen,'' so bile prve besede trenerja Reala Rafaela Beniteza po remiju s Parižani.

Ibra ni bil nevaren za vrata Real Madrida.
Ibra ni bil nevaren za vrata Real Madrida. FOTO: Reuters

V prvem polčasu se je nekajkrat izkazal vratar Trapp
Prvi strel so gledalci na Parku princev videli v tretji minuti, ko je z razdalje sprožil Realov branilec Marcelo, a zgrešil okvir vrat PSG-ja. Do prve nevarnejše priložnosti pa so prišli domačini v 11. minuti tekme, ko je malce izven kazenskega prostora z levico sprožil Blaise Matuidi, a je bil na pravem mestu vratar Madridčanov Keylor Navas, ki pred tekmo 3. kroga Lige prvakov v omenjenem tekmovanju še ni prejel zadetka. V 26. minuti je najlepšo priložnost do tega trenutka zapravil Jese, ki se je znašel iz oči v oči s Kevinom Trappom, a je slednji Špancu strel ubranil. V 35. minuti je Cristiano Ronaldo prišel do dveh lepih priložnosti z glavo, a se je z lepima obrambama obakrat izkazal domači čuvaj mreže Trapp. Novo priložnost za galaktike, ki so bili v prvem polčasu konkretnejši, je v 40. minuti imel Casemiro, ta je sprožil z razdalje, a se je z novo dobro obrambo izkazal Trapp. Polčas se je zaključil z izidom 0:0.

Trapp (desno) je bil prvo ime prvega polčasa.
Trapp (desno) je bil prvo ime prvega polčasa. FOTO: Reuters

V drugem polčasu prvi zapretili Parižani
V 49. minuti se je do lepe priložnosti znotraj kazenskega prostora Reala dokopal Edinson Cavani, a je iz težkega položaja sprožil za kakšen meter in pol mimo Navasovih vrat. Tudi druga lepa priložnost je pripadla nogometašem PSG-ja. Po strelu Angela Di Marie v 65. minuti je žoga Marcela zadela v roko - sodnikova piščalka je ostala nema -, gostujoči čuvaj Navas pa je ostal zbran in uspel ujeti žogo. V 69. minuti tekme je v igro vstopil Luka Modrić in nemudoma poživil igro Reala. Le tri minute po vstopu je potegnil v protinapad, v katerem je po podaji Marcela Ronaldo le za nekaj deset centimetrov sprožil mimo Trappove desne vratnice. Do konca tekme so si gola bolj želeli Parižani, a se izid ni več spremenil in ekipi sta si razdelili vsaka po točko (0:0), s čimer sta se utrdili na vrhu lestvice skupine A.

Jese je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu.