FOTO in VIDEO: Rezervist Cavani z neugodnega položaja matiral Courtoisa za delirij na Parku princev, Ibra z rekordom

Pariz, 16. 02. 2016 22.21 |

M.G./Ž.L.
61

Na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov je PSG v Parizu z 2:1 premagal zasedbo Chelseaja. Za domačine sta zabila Zlatan Ibrahimović in rezervist Edinson Cavani, za goste pa je edini zadetek dosegel John Obi Mikel. Povratna tekma bo 9. marca v Londonu.

"To ni visoka zmaga, toda zmaga proti dobri ekipi. Počutimo se dobro," je po zmagi PSG-ja razlagal nekdanji član Chelseaja, branilec David Luiz.

Prvi je nevarneje na vrata gostov v četrti minuti tekme sprožil Marco Verratti. Žoga je nevarno zavijala, a jo je vratar Chelseaja Thibaut Courtois uspel izbiti. V 12. minuti je Zlatan Ibrahimović sprožil s prostega strela. S kakšnih 25 metrov je meril mimo Courtoisove desne vratnice. Uvodno premoč Parižanov je potrdila tudi statistika: po 20 minutah je posest žoge znašala 75:25 odstotkov v korist PSG-ja. Kot strela z jasnega je v 23. minuti tekme udaril Chelsea preko Diega Coste. Ta je po podaji Babe Rahmana z glavo z neposredne bližine sprožil na vrata domačinov, a se je Kevin Trapp izkazal z obrambo. Ta je še uspel preusmeriti žogo v vratnico, nato pa je ta romala v avt. V lepi priložnosti se je v 33. minuti znašel Ibrahimović, ki mu je z desne strani podal Marquinhos. A Šved bosanskih korenin je žogo preslabo zadel, da bi resneje ogrozil gostujočega čuvaja mreže. Ibrahimović pa je le dočakal zadetek v 39. minuti tekme, ko je s prostega strela, potem ko se je žoga odbila od Johna Obija Mikela, ki je stal v živem zidu, premagal Courtoisa in poskrbel za vodstvo Parižanov z 1:0. To pa ni trajalo dolgo, saj je v zadnji akciji pred iztekom polčasa za izenačenje poskrbel prav Obi Mikel. Ta je po izvajanju kota s koleni lepo sprejel podaljšano podajo Coste in premagal tokrat povsem nemočnega Trappa. Chelsea je v drugi polovici prvega polčasa vzpostavil ravnotežje, kar na koncu kaže tudi statistika prvega polčasa: posest žoge v korist Parižanov je bila 'le še' 61:39 odstotkov, obe ekipi pa sta v okvir vrat sprožili dvakrat.

Ibrahimović je zabil prvi zadetek na Parku princev, kar mu je prineslo nov rekord. FOTO: AP

Tako kot prvega so tudi drugi polčas bolje otvorili Parižani. Angel Di Maria je v 51. minuti sprožil z razdalje, gostujoči vrata Courtois pa je žogo z desnico uspel odbiti v kot. Ibrahimović – ta je z golom postavil svojevrsten rekord v Ligi prvakov, postal je namreč prvi nogometaš, ki je v zadnjem desetletju vsako leto zabil vsaj en zadetek v najelitnejšem nogometnem klubskem tekmovanju – je v drugem polčasu prvič na gostujoča vrata sprožil v 53. minuti, a meril naravnost v Courtoisa, ki je žogo tudi tokrat odbil v kot. Parižani so nadaljevali s silovito ofenzivo - Lucas Moura je v 60. minuti po podaji Ibrahimovića prišel do strela z roba kazenskega prostora, a mu je Courtois strel ubranil. V 64. minuti je PSG imel novo lepo priložnost, ko je Blaise Matuidi sprožil z neposredne bližine, a je Gary Cahill njegov strel uspel blokirati. Slabe tri minute kasneje je s prostega strela poskusil še Di Maria, a se je Courtois znova izkazal z lepo parado in še enkrat več žogo izbil v kot. Za ekstazo na Parku princev je v 78. minuti poskrbel rezervist Edinson Cavani, ki je zamenjal Lucasa. Ta se je na desni strani po lepi globinski podaji Di Marie sam znašel pred gostujočim vratarjem in iz težkega položaja le uspel spraviti žogo za hrbet Courtoisa (med njegovima nogama) za vodstvo PSG-ja z 2:1. Zadnjo priložnost za Chelsea je v drugi minuti sodnikovega dodatka zapravil Pedro Rodriguez Ledesma, ki je z desne strani silovito meril v zunanji del Trappove mreže, tako da se rezultat ni več spremenil in zmaga je ostala v Parizu.