FOTO in VIDEO: Pravljična noč za Sevillo, nočna mora rdečih vragov: Ben Yedder klub prvič v zgodovini popeljal v četrtfinale

Manchester, 13. 03. 2018 20.37 |

Ž.L./N.A.
89

Nogometaši Seville so na Old Traffordu popolnoma presenetili sicer favorizirani Manchester United in se prvič v zgodovini kluba uvrstili v četrtfinale elitnega evropskega tekmovanja. Prava nogometna poslastica, ki se je razživela v zadnjih minutah je ponudila z dvema zadetkoma izjemnega Wissama Ben Yeddera, častni gol za rdeče vrage je dosegel Romelu Lukaku (1:2).

Ben Yedder še drugič v polno na Old Traffordu

Nogometaši Manchester Uniteda so uspešno prestali zadnji preizkus pred povratno tekmo osmine finala Uefa Lige prvakov, ko so na domačem Old Traffordu gostili zasedbo Seville.

Pred pomembnim obračunom so namreč v domačem prvenstvu z 2:1 premagali največjega tekmeca Liverpool in se še bolj utrdili na drugem mestu Premier League. Dva zadetka je za vrage dosegel Marcus Rashford, ki mu je Mourihno tudi tokrat zaupal mesto v pri enajsterici. Portugalec se je dobro zavedal, da morajo njegovi varovanci na Old Traffordu pokazati dosti več, na tekmi v Andaluziji je namreč na zelenici prednjačila Sevilla.

Zato so gostitelji nevarno krenili v prvi polčas in se nevarno približali vratom Sergia Rica, slednji pa se je izkazal tudi pri prostem strelu Rashforda, ki so si ga vragi priborili po rumenem kartonu Everja Banege. Gostje jim niso ostali dolžni, po udarcu s kota je Joaquin Correa z glavo le za las zgrešil vrata de Gee.

Manchester United - Sevilla
Manchester United - Sevilla FOTO: AP

Po tej akciji so Španci postali podjetnejši, pritisnili so na vrata domačih in povzročili nemalo preglavic zadnji vrsti Uniteda. Ena lepših priložnosti se je nogometašem Seville ponudila po akciji v 28. minuti, ko je proti vratom Angležev streljal Luis Muriel, vendar pa njegov strel ni končal v mreži de Gee. Španski nogometaši so poskušali predvsem s streli z razdalje, ki sicer niso otežili dela domačemu čuvaju mreže.

United se je odzval s strelom Alexisa Sancheza, ki pa je končal v rokah Rica. Slednji se je ogrel tudi po dvojni podaji vragov, ki se je končala s strelom Marouana Fellainija, s čimer pa so si domači prislužili zgolj izvajanje iz kota. Tehtnica se je nato prevesila na stran Uniteda, ki je z nekaj nevarnimi akcijami ogrozil gostujoča vrata, nogometaši Seville pa so se umaknili na lastno polovico.

V začetku drugega polčasa si je obetaven napad prislužila četa Vincenza Montelle, ki se je skozi luknjo v obrambi prebila do vrat de Gee, vendar zaključnega strel ni znal izkoristiti Correa.

Tudi pred golom Rica je bilo nevarno, do strel je prišel Jesse Lingard, španski vratar pa je strel z roko preusmeril v kot. Sevilla se je odzvala z udarcem Corree iz težkega položaja, kljub temu je Argentinec le za malo zgrešil domača vrata.

Igra na zelenici se je tako razigrala, gostje so se odzvali na blokiran močan udarec Sancheza in krenili v protinapad, kjer je Muriel nevarno zapretil vratom de Gee. Mourinho je v 60. minuti z menjavo utišal zlobne jezike, namesto Fellainija je v igro vstopil Paul Pogba. Prav slednji so je deset minut po vstopu v igro zagotovil prvo lepšo priložnost, ki pa ni obrodila sadov. To so hitro kaznovali gostje, le dve minuti potem, ko je vstopil na zelenico je mrežo domačih zatresel Wissam Ben Yedder, ki si je utrl pot med vražjo obrambo in povedel goste v vodstvo.

Izjemni francoski nogometaš pa se ni zadovoljil zgolj z zadetkom, že štiri minute po prvem zadetku je v mrežo pospravil novo podajo s kota, ki se je odbila od Corree in pristala na njegovi nogi (0:2). Po šoku v katerem so se znašli rdeči vragi ob prejetih zadetkih pa se je sreča le nasmehnila tudi domačim, med strelce se je vpisal Romelu Lukaku, ki je tako le zmanjšal zaostanek za Španci.

Po zadetku so gostitelji še bolj pritisnili na vrata Rica, vroče pa je bilo tudi pred vrati de Gea, kjer se je sam znašel Ben Yedder, ki pa je streljal naravnost v domačega čuvaja mreže. Kljub temu se rezultat vse do konca ni spremenil. Nogometaši Seville so tako zasluženo napredovali v četrtfinale, njihov nasprotnik pa bo znan po petkovem žrebu.