FOTO in VIDEO: Ramos z nebeškima skokoma odrešil Real, Morata poskrbel za piko na i in napredovanje v četrtfinale

Neapelj, 07. 03. 2017 21.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
T.Š./Ž.L./M.G.
216

Nogometaši Real Madrida so na povratni tekmi Lige prvakov na stadionu San Paolo premagali Napoli s 3:1 in se s skupnim izidom 6:2 uvrstili v četrtfinale. Napredovanje sta zagotovila junak Sergio Ramos in rezervist Alvaro Morata, častni zadetek za domačine je prispeval Dries Mertens.

To je bila moja stota tekma v Ligi prvakov in želel sem si pomagati z zadetki v občutljivem trenutku. Trpeli smo. Pred enim tednom so me metali iz kluba, danes pa sem zelo dober. Zdaj, ko sem pomagal pri dveh golih, ne bom heroj. Danes smo znali trpeti skupaj. Sergio Ramos, Real Madrid

Real je z novo zmago že na dvanajsti tekmi Lige prvakov zapored nepremagan (7 zmag, 5 remijev), kar je najdaljši niz neporaženosti Reala v omenjenem tekmovanju. Nov podpis trenerja Zinedina Zidana, ki je ekipo prevzel sredi pretekle sezone. A ni šlo vse tako zlahka, kot se zdi na prvi pogled. Napoli je v prvem polčasu kar enajstkrat sprožil proti vratom Reala, kar je največ strelov proti vratom Reala v Ligi prvakov v enem polčasu pod Zidanovim vodstvom.

Napoli je takoj pokazal, da si želi preobrata, potem ko je prvo tekmo v Madridu izgubil z 1:3 – že v prvi minuti je do strela s kakšnih 18 metrov prišel Dries Mertens, a je eden od Realovih nogometašev uspel podstaviti nogo, tako da se je žoga prek Navasovih vrat odbila v kot. V sedmi minuti je iz kota z neposrednim strelom na prvo vratnico poskusil alžirski bočni brnailec Faouzi Ghoulam, a je bil vratar Špancev Keylor Navas dovolj priseben, da je žogo izbil v kot. V sedmi minuti je z roba kazenskega prostora sprožil še Marek Hamšik, a meril za dober meter mimo Realovih vrat. V prvem nevarnem protinapadu pa je zobe pokazal tudi Real Madrid. V 11. minuti sta se po podaji Garetha Balea v prepovedanem položaju znašla Karim Benzema in Cristiano Ronaldo, za nameček pa noben od njiju ni prišel do pravega strela. V 13. minuti je z velike razdalje sprožil domači napadalec Lorenzo Insigne, meril mimo vrat, a je Navas za vsak slučaj žogo odbil v kot. Prvi strel v okvir Napolijevih vrat pa je prišel 15. minuti, ko je s slabih 20 metrov poskusil Toni Kroos, a je bil Pepe Reina dovolj dobro postavljen, da je žogo brez večjih težav uspel ukrotiti. Z novim strelom z razdalje je v 16. minuti poskusil še Marek Hamšik, a z levico meril mimo Navasovih vrat. V 18. minuti je sledil nov protinapad Reala - po podaji Casemira se je za strel z roba kazenskega prostora odločil Bale, a meril premalo natančno, da bi matiral Reino. Domačini so luknjo v Realovi obrambi našli v 24. minuti, ko je Hamšik podal Driesu Mertensu, ta pa je z levico z leve strani matiral nemočnega Navasa za vodstvo Napolija z 1:0. Prek 50.000 navijačev na San Paolu je eksplodiralo. Dobrih pet minut kasneje pa je odgovoril Real prek Ronalda. Portugalec je že preigral obrambo Napolija in vratarja Reino, nato pa zgrešil prazen gol oz. njegov poskus je zaustavila vratnica. To je bil še sedmi poskus Reala, ki ga je zaustavil okvir vrat v tej sezoni Lige prvakov, kar je največ med vsemi ekipami. V 35. minuti pa je po podaji s kota na drugi strani do strela z glavo Kalidou Koulibaly, a iz dokaj ugodnega položaja z glavo meril visoko prek Realovih vrat. Mertens pa je le dve minuti kasneje zadel vratnico, potem ko se mu je žoga odbila na nogo, je znotraj kazenskega prostora sprožil z desnico, a zadel le Navasovo desno vratnico. Napolijeva ofenziva se je nadaljevala: z desne strani je iz težkega kota v 41. minuti poskusil še Hamšik, a je bil Navas pripravljen na njegov poskus in ga odbil v polje.

Drugi polčas so bolj podjetno začeli gostje, ko je Karim Benzema z roba kazenskega prostora v 47. minuti močno sprožil proti vratom Napolija, a zatresel zgolj zunanji del mreže. Po podaji s kota v 52. minuti pa je pot v mrežo domačinov le našel Sergio Ramos. Kakopak, tudi tokrat z glavo in tako izenačil na 1:1 ter poskrbel, da je Real znova nekoliko lažje zadihal. Dobrih pet minut kasneje je znova po podaji Tonija Kroosa v kazenskem prostoru do strela z glavo prišel Ramos in tudi s pomočjo glave Mertensa spravil žogo za hrbet Reine za vodstvo Reala z 2:1 oz. v skupnem seštevku vodstvu s 5:2. To je na Ramosovi stoti evropski tekmi bil še dvanajsti zadetek in še osmi, ki ga je dosegel z glavo, čeprav so ga kasneje uradni možje Uefe označili za avtogol Mertensa. Neapeljčani so bili šokirani, tudi navijači so obnemeli, prvič pa oživeli po poskusu rezervista Marka Roga v v 65. minuti, ko je s kakšnih 15 metrov sprožil prek Realovih vrat. Na 3:1 bi lahko povišal Dani Carvajal v 83. minuti tekme, ko je že preigral celotno obrambo domačinov, a nato meril prek Napolijevih vrat. Kar ni uspelo Carvajalu, pa je uspelo rezervistu Alvaru Morati. Ta je po poskusu Ronalda, ki ga je ubranil Reina, poslal odbitek v mrežo Napolija za končnih 3:1. Real Madrid je tako zanesljivo, s skupnim izidom 6:2 napredoval v četrtfinale Lige prvakov.

Liga prvakov, povratna tekma osmine finala:

Napoli - Real Madrid 1:3 (1:0) /1:3/
Mertens 24.; Ramos 52., Mertens 57./ag, Morata 90+1.

Začetni postavi:
Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan (Rog/56.), Diawara, Hamšik (Zielinski/75.); Callejón, Mertens in Insigne (Milik/70.).
Klop za rezervne igralce: Rafael, Jorginho, Maggio, Maksimović, Zielinski.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Modrić (Isco/80.), Casemiro, Kroos; Bale (Vazquez/68.), Ronaldo, Benzema (Morata/77.).
Klop za rezervne igralce: Kiko Casilla, Nacho, James, Danilo.

/izid s prve tekme/

KOMENTARJI (216)

Trend01
08. 03. 2017 18.17
+1
Kako že pravi genijalec nogometa? Takole: " Bayern2013 07.03.2017 11:21:57 10 Arkadius Milik bo JOKER s klopi. Nanj Real ne računa, si ga bo pa zapomnil. Forza, Napoli! ". JBG. Težka je "navijaška". Razen pri hijenah.
ddolores
08. 03. 2017 17.31
-1
Ramos zabija odločilne gole v Ligi prvakov za Real, zlate žoge dobiva pa Ronaldek! Ramos bo dobil zlato žogo, ko bo Ronaldko rekel "ne meni, Ramosu jo dajte! To se pravi - nikdar!
laycan
08. 03. 2017 19.05
+1
fihner
08. 03. 2017 12.22
+1
Čestitam Realu na zmagi in uvrstitvi naprej!!
Symbolic
08. 03. 2017 11.49
+8
"Recept" za zmago proti Realu (hec): ne smeš prvi povest na tekmi... Pa če že povedeš, poskusi zvozit vsaj do 3, sicer si pogorel... (2:0 ni nobena garancija)... LOL
RdečiKarton
08. 03. 2017 14.28
Dobra! :D To sezono so že večkrat dokazali da drži kot pribito kar si napisal. Imam občutek, da se zbudijo v igri šele ko prejmejo gol.
FootballMaster
08. 03. 2017 11.18
+3
Spet vsi čez Real in Ronalda.... Le spomnite se, da je isto bilo lani potem pa vam je zmanjkalo besed... To so tekme na izpad in povsem logično je da se bo po prednosti 2 golov iz 1. tekme ekipa branila in stavila na protinapade. Saj bo danes isto Barca bo napadala ker pač mora in jutri bomo brali speve navijačev Barce koko so dominirali... Seveda bojo saj jim drugega ne preostane. Pa upam da v nadaljevanju Bale čim manj igra (če gledamo statistiko bo tako čez 2 tekmi spet staknil poškodbo...)
širimresnico
08. 03. 2017 09.53
+6
čestitke realu za zasluženo uvrstitev naprej...upam , da se danes barca vsaj dostojno z lepo igro in zmago poslovi od lp...dober teden za realove navijače:)
Symbolic
08. 03. 2017 11.01
+1
Kahuna
08. 03. 2017 09.39
+4
Real je včeraj igral obupno slabo. Že na prvi tekmi je igral slabo mogoče za odtenek bolje kot včeraj. S tako igro nimajo šanse proti kakemu Bayernu ali PSG. Ne štima na sredini Modrić igra toplo hladno, Kroos se trudi ampak premalo, o napadu pa sploh ne bom zgubljal besed. Se mi zdi da bi Real v napadu z Morato in Asensiom več imel od igre in možnosti za gol. V triju BBC je preveč rivalstva in sebičnosti, poglejte kako sta si bila Benz in CR7 v napoto pri podaji Bale-a. In kako Bale, ki je bil pokrit ni hotel podati Brnzu v enem in edinem pravem proti napadu, ki so ga imeli včeraj. To ne bodo samo trpeli ampak tudi krvaveli, kot ta trenutek Barca.
mikica247
08. 03. 2017 08.47
+0
Ronaldo me spominja na Novakovica. Stoji v napadu, skace sem in tja, kar dobi zgresi, ne dobi nobenega zracnega dvoboja in za konec dere se na soigralce ce mu zoge ne podajo z kirursko natancnostjo direkt v noge.
Kahuna
08. 03. 2017 09.41
+1
Se povsem strinjam s tabo. Enako analizo sem si včeraj jaz sestavil glede CR7.
Kahuna
08. 03. 2017 09.47
-1
Mislil da bi bilo najbolje, da Perez Ronalda po koncu sezone proda na Kitajsko za mastne pare, Ronaldo še za ene 2-3 leta pobere na Kitajskem še ene par miljončkov pol pa v penzijo in gate prodajat. Druge ni...
Paštašutar
08. 03. 2017 08.43
+2
Glede na to da se Sevilji forma malce podira pricakujem cetrtfinalni par Leicester- Real..............:):)
+9
Seveda nas je veliko takšnih ki smo upali, da bi lahko Napoliju na krilih gledalcev uspel preobrat. Ampak to smo samo upali. Kot sem na tem portalu že nekaj krat zapisal, italijanska liga in s tem italijanski klubi v tem trenutku še vedno precej zaostajajo za španskimi. Taka je realnost in to že kar nekaj sezon.
RdečiKarton
08. 03. 2017 08.08
+0
UEFA oškodovala Ramosa za vrhunski gol...
ledr
08. 03. 2017 08.06
-1
In nekateri boste še vedno trdili, da je Ronaldo najboljši igralec Reala???
apodgraj
+0
Nekdo namesto da bi igral , je čistil prah na svoji "Zlati"Žogi .Pri tem sta mu zvesto pomagala tako Bale in Benzema .
RdečiKarton
+2
Real je klub in ne CR. Sicer je pa včeraj odlično igral.
apodgraj
08. 03. 2017 08.42
+1
Kdo je včeraj odlično igral ? Misliš ekipo Reala ali Ronalda.?Niti Real nitri Ronaldo niso igrali dobro . Real je sicer res zmagal , vendar njegova igra ni bila na visokem nivoju . Prvi gol Ramosa z glavo iz prostega strela je bil tudi konec upanja za ekipo Napoli. Tudi pri tem golu si je Ramos precej pomagal s svojimi rokami , priti do strela z glavo .
RdečiKarton
08. 03. 2017 08.50
-1
CR je odlično igral, čeprav ni zadel. Deloval je kot katalizator. Tudi Benz čeprav ni nič naredil je igral dobro in vlekel nase branilce. Kar se pa igre Reala tiče (če si gledal tekmo) je igral po moji oceni zadovoljivo. Tako kot ponavadi so se zbudili ob prejetem zadetku in obrnili tekmo. Če to ni dobro potem nič ni. Napoli je bil
Trend01
08. 03. 2017 09.27
+1
No, odlično pa res ni odigral. Odigral je skromno do solidno.
+0
Napoli ravno ni mačji kašelj. Kar kvalificirajo kot "prava preizkušnja".
+24
Kaj bi ga? Pobral odbitek, ki ga je "naštimal" osmoljenec Ronaldo.
RdečiKarton
08. 03. 2017 08.10
+4
RdečiKarton
08. 03. 2017 08.54
+0
@Trend Morata je utišal tifoze. CR je zgolj prispeval vrhunsko asistenco s pomočjo vratnice. Ne poznam ozadja zgodbe Benza in razloga zakaj je zabetoniran v prvi11. samo po mojem mnenju Morata bolje igra 9tko čeprav ne tako kvalitetno s hrbtom proti golu kot Benz. Ima pa tisto golgetersko kvaliteto; na pravem mestu ob pravem času, kar je včeraj lepo pokazal.
Trend01
08. 03. 2017 09.04
+4
Morata ne zna igrati konstantno 90'. Ko igra celo tekmo, ima več šans za karton zaradi gofljanja ali simuliranja kot za dosego gola. Če pride s klopi igra vedno odlično. Benza naj bi imel notri, ker kar upa, da bo dvignil formo. Zidane trdi, da se Benz bolje ujame s preostalima dvema napadalcema... no, ahmmmm... Kolikor vem, Benza naprej poriva predsednik kluba. Niti ne toliko Zizou. Gre morda v prodajo poleti? Tifoze je utišal Ramos. Predvsem z drugim (nepriznanim) golov, ki se navaja gol avtogol. Takrat so utihnili. Morata je zabil le dokončni žebelj v krsto. Nič drugega. Si predstvaljaš, da si na štadionu od 18ih ali celo 15ih, potem te pa takole degradirajo v drugem polčasu? Jaz ne. P.s. - Morata ima samo dve tekmi dobri, ko je igral celo tekmo: proti Realu v barvah Juveta.
RdečiKarton
08. 03. 2017 14.23
Samo res... se spomnim te tekme. Odlično je igral. ;)
MaldiniSLO
07. 03. 2017 22.50
+4
Real je imel srečo da Napoli ni toliko zahteven nasprotnik...Proti Bayernu, Juventusu in ostalimi s takšno igro nimajo kaj iskati
alien8potnik
07. 03. 2017 22.54
+5
kdo pravi, da bi tako igrali? igrajo, kolikor je potrebno. logično. zakaj bi pretiravali?
MaldiniSLO
+12
Igrajo kolikor je potrebno?Zadnjih par tekem zelo slaba igra(poraz proti valencii,skoraj poraz doma proti las palmasu,villareal)
apodgraj
08. 03. 2017 08.23
+5
alien - Ne vem če je ravno tako , da igrajo samo toliko , kot je potrebno .Imajo samo veliko srečo ,da imajo Ramosa , ki jih rešuje v kritičnih situacijah. "Zlato" žoga pa dobiva igralec , ki si jo najmanj zasluži. Včerajšni obe tekmi , sta lep dokaz , kako močna je angleška in italijanska liga
tedoVV2HCmedo
07. 03. 2017 22.49
-2
Enako kot lani, Real je plačal, da je dobil najlažji klub.