Liga prvakov

VIDEO in FOTO: Mlada moč s prvencema Staro damo rešila pred pokopom - Dybala in Sturaro vrnila Juve med žive

Torino, 23. 02. 2016 22.26 |

Juventus in Bayern sta se na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov v Torinu razšla brez zmagovalca (2:2). Bolj zadovoljni bodo v taboru Stare dame, ki se je v igro vrnila po visokem zaostanku. Bayern je prek Thomasa Müllerja in Arjena Robbna povedel z 2:0, nato pa sta mlada, 22-letna člana Juventusa Paulo Dybala in Stefano Sturaro poskrbela za izenačenje.

"Dobro smo odigrali danes. Dali smo vse od sebe in nismo se predali. Lahko se prebijemo naprej, če bomo odigrali tako, kot smo danes v drugem polčasu," je po tekmi razlagal strelec prvega zadetka za Staro damo Dybala. Zanj je bil to – tako kot za Sturara – sploh prvi zadetek v najelitnejšem klubskem tekmovanju na Stari celini.

Prvo lepšo priložnost na tekmi je v četrti minuti za Bayern imel Arturo Vidal, prav nekdanji igralec torinskega Juventusa. Močno je sprožil z razdalje, a je domači čuvaj mreže Gianluigi Buffon bil na mestu in uspešno žogo odbil. Thomas Müller je v 13. minuti zapravil veliko priložnost za goste, ko mu je lepo, nesebično podal Robert Lewandwoski. Müller pa se, kot da žoge ni pričakoval, ni najbolje znašel in preskromno sprožil na vrata domačinov. Slabih deset minut kasneje je do nevarnega poskusa z leve strani prišel še nizozemski krilni igralec Arjen Robben, ki pa je z močnim strelom meril prek vrat Buffona. Po pol ure igre je zapretil še gostujoči Juan Bernat. Ta je sprožil z roba kazenskega prostora, toda Buffon je neprepričljivo, pa vendarle žogo uspel odbiti s pomočjo torinskih branilcev. Bavarci so še stopnjevali pritisk – že minuto kasneje je po podaji s prekinitve do strela z glavo prišel še Lewandowski, a je Buffon tokrat bil zbran in žogo uspel ukrotiti. Müller je v 43. minuti le uspel kronati premoč Bavarcev (v prvem polčasu 69:31 odstotkov v korist Bayerna), ko je žogo po slabem izbijanju Andree Barzaglija mirno poslal v nebranjen del Buffonovega gola.

Dybala je začel povratek Stare dame.
Dybala je začel povratek Stare dame. FOTO: AP

V drugem polčasu je znova prvi zapretil Bayern. V 55. minuti je obramba Juventusa po hitrem protinapadu Bavarcev pozabila na Robbna, ki je s kakšnih trinajstih metrov v svojem slogu z levico matiral nemočnega Buffona za vodstvo gostov z 2:0, s čimer je poskrbel za tišino na torinskem stadionu. Nizozemec je v Ligi prvakov zabil 26 zadetkov, od tega kar 23 z levo nogo. Za boljše vzdušje v prestolnici Piemonta je po dobri uri igre poskrbel Dybala. Ta je lepo utekel bavarski obrambi in po spretni podaji Maria Mandžukića rutinirano zaključil za znižanje Juventusovega zaostanka na 1:2. Domačini so po zadetku začutili svojo priložnost in v dobri minuti (67.-68.) zapretili kar dvakrat. Najprej je z roba kazenskega prostora sprožil Juan Cuadrado, a mu je Manuel Neuer strel ubranil, nato pa je z leve strani poskusil še Paul Pogba, a meril za las preko vrat. Juventus je izenačenje dočakal v 76. minuti, ko sta zadetek skuhala rezervista Alvaro Morata in Stefano Sturaro. Prvi je s podajo z glavo z leve strani lepo zaposlil Sturara, ki je z mojstrskim strelom 's prve' poskrbel za navdušenje v Torinu. Zanimivo, za oba nogometaša Juventusa, ki sta tokrat zatresla mrežo, je to bil sploh prvi zadetek v Ligi prvakov. Izid se kljub nekaterim nevarnejšim poskusom na obeh straneh ni več spremenil (2:2).

Lewandowski se tokrat ni vpisal med strelce.