Liga prvakov

Zagreb, 16. 09. 2015 22.35 |

Nogometaši zagrebškega Dinama so v prvem krogu letošnje izvedbe Lige prvakov pripravili prvovrstno presenečenje, ko so na domačem Maksimirju z 2:1 premagali zasedbo Arsenala. Do zmage tudi Kevin Kampl, ki je podal za tretji gol Bayerja proti Bate Borisovu.

Vrhunci tekme Gent – Olympique Lyon
Kampl (desno) je podal za tretji zadetek Bayerja.
Kampl (desno) je podal za tretji zadetek Bayerja. FOTO: Reuters
Nogometaši Bayerja so v letošnji skupinski del Lige prvakov vstopili odlično. Pred domačimi gledalci so tudi s pomočjo slovenskega reprezentanta Kevina Kampla s 4:1 premagali Bate Borisov. Bayer je tekmo začel sanjsko, saj je nogometaše iz Leverkusna že v četrti minuti v vodstvo popeljal Admir Mehmedi, ki je z desnico s strelom znotraj kazenskega prostora pometel pajčevino gostujočega vratarja Sergeja Černika. Veselje domačinov ni trajalo dolgo, saj je po slabih desetih minutah igre za izenačenje poskrbel srbski nogometaš Nemanja Milunović. Slednji je zabil po podaji Igorja Staševiča iz kota. Do polčasa se izid ni spremenil, Kampl pa je bil eden izmed bolj aktivnih lekarnarjev na terenu. Bayer je terensko premoč kronal na začetku drugega polčasa. Po slabih dveh minutah igre v drugem delu je na 2:1 povišal turški vezist Hakan Calhanoglu, v 59. minuti pa je Chicharito izkoristil podajo Kampla in povišal na 3:1. Končnih 4:1 je z bele točke 15 minut pred koncem rednega dela postavil Calhanoglu.

Dinamo šokiral Arsenal na Maksimirju
Nogometaši Dinama so pred domačimi gledalci v Zagrebu z 2:1 šokirali angleškega prvoligaša Arsenal. Slednji je v tekmo vstopil nekoliko odločneje in hitro pokazal, po kaj je prišel v hrvaško prestolnico. Toda varovanci Zorana Mamića se z načrti Angležev niso strinjali in prvi zabili na Maskimirju. Josip Pivarić je lepo utekel obrambi topničarjev in z leve strani sprožil na vrata gostov, izkazal se je vratar David Ospina, toda žoga se je od Alexa Oxlana-Chamberlaina odbila v mrežo Arsenala. Težave za gostujočega stratega Arsena Wengerja so se nadaljevale, potem ko je Olivier Giroud v 40. minuti prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton. Domačini so na krilih vodstva dobro vstopili v drugi polčas. El Arbi Hillel Soudani je z glavo stresel vratnico topničarjev, nato pa nespretno reagiral ob odbitku in žogo spravil mimo vrat Ospine. Lepo priložnost za izenačenje je v 48. minuti zapravil Mesut Özil, ko je preslabo streljal proti vratom Eduarda. Kazen je sledila kmalu, saj je domače navijače v delirij spravil Junior Fernandes, ki je v 58. minuti izkoristil podajo Paula Ricarda Machada s kota in zabil za vodstvo Zagrebčanov z 2:0. Častni zadetek za oslabljene goste je v 79. minuti zabil Theo Walcott.

Wengerju so njegovi varovanci povzročili precej sivih las.
Wengerju so njegovi varovanci povzročili precej sivih las. FOTO: Reuters

Bayern strl odpor Grkov
Nogometaši Olympiacosa so se v Pireju dobro upirali favoriziranemu Bayernu vse do 52. minute, na koncu pa so klonili po golu Thomasa Müllerja, ki je (najverjetneje s podajo) na levi nogi ujel španskega vratarja Roberta Jimeneza in poskrbel za vodstvo Bavarcev z 1:0. Bayern je zmago potrdil tik pred koncem tekme, ko je Mario Götze najprej povišal na 2:0 (89. minuta), za končnih 3:0 pa je v sodnikovem podaljšku poskrbel Müller. Slednji je mrežo domačinov zatresel iz strela z bele točke.

Chelsea (vsaj začasno) utišal kritike
Nogometaši Chelseaja so bili po slabšem začetku angleška prvenstva pod pritiskom, a so na prvi tekmi Lige prvakov v letošnji sezoni izkazali z visoko zmago nad Maccabijem iz Tel Aviva. Modri so na Stamfordu prevladovali od začetka do konca, za zmago varovancev Joseja Mourinha pa so poskrbeli Brazilca Willian in Oscar ter španska reprezentanta Diego Costa in Cesc Fabregas.

Willian je s podajo s prostega strela presenetil gostujočega vratarja.
Willian je s podajo s prostega strela presenetil gostujočega vratarja. FOTO: Reuters