Liga prvakov

München, 29. 09. 2015 22.52 |

Nogometaši Bayerna so v drugem krogu Lige prvakov v skupini F povsem nadigrali zagrebški Dinamo (5:0). Znova je blestel Robert Lewandowski, ki je tokrat zabil tri gole. Presenetljiva poraza Arsenala in Rome.

Veselje nogometašev Bayerna. FOTO: Reuters
Münchenčani so tekmo na areni Allianz začeli sanjsko, saj so že po slabe pol ure igre vodili s 4:0. Začelo se je z golom Douglasa Coste, ki je z s samostojno akcijo z leve strani presenetil nepripravljenega Eduarda. Robert Lewandowski je povišal na 2:0, potem ko ga je v kazenskem prostoru lepo našel Thiago Alcantara. Tretji gol za Bavarce je po podaji Kingsleyja Comana in (novi) napaki Eduarda zabil Mario Götze, za 4:0 pa je v 28. minuti poskrbel v zadnjem času vroči Lewandowski. Naveza Alcantara-Lewandowski je priskrbela tudi peti zadetek Bayerna, ko je poljski napadalec v 55. minuti tekme lepo lobal nemočnega Eduarda.

Mourinho poražen v »domačem« Portu
Nogometaši Porta so v derbiju drugega kroga skupine G z 2:1 premagali zasedbo Chelseaja, ki jo vodi trener Jose Mourinho. Slednji je pred mnogimi leti s Portom osvojil Ligo prvakov. Portugalce je v vodstvo v 39. minuti v popeljal vezist Andre, potem ko je bil ob pravem času na pravem mestu. Gostom z Otoka je uspelo izenačiti še pred koncem prvega polčasa, ko je Ikerja Casillasa s prostega strela v sodnikovem podaljšku premagal Willian. Nekdanji vratar madridskega Reala je le nemočno opazoval let žoge v gol. Veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je že v sedmi minuti nadaljevanja zabil Brazilec Maicon, ki je po podaji s kota z glavo mojstrsko spravil žogo za hrbet Asmirja Begovića in poskrbel za končni rezultat v Portu.

Andre je prvi zabil v mrežo Chelseaja.
Andre je prvi zabil v mrežo Chelseaja. FOTO: Reuters

Na preostalih tekmah je Olympiacos presenetil nogometaše Arsenala na Emiratesu (2:3), Roma pa je z identičnim izidom klonila na gostovanju v Belorusiji (2:3) pri Bateju. Valencia je prišla do minimalne zmage v Lyonu (1:0), Zenit pa se je doma namučil z Gentom (2:1). Zmago je vknjižil tudi Dinamo Kijev, ki je dobil gostovanje v Tel Avivu pri Maccabiju (2:0).