Liga Evropa

Liverpool, 11. 03. 2016 09.38 |

Navijači Manchester Uniteda so doživeli še eno razočaranje v tej sezoni, ki bo, kot kaže, za pozabo. Na uvodni tekmi osmine finala Lige Evropa so izgubili v gosteh pri angleškemu rivalu Liverpoolu (2:0) in nič kaj dobro jim ne kaže pred povratno tekmo naslednji četrtek.

Na Anfield Roadu je Liverpool nadigral goste iz Manchestra in rdeči vragi se lahko zahvalijo predvsem vratarju Davidu de Gei, da ni v mreži pristala še kakšna žoga. Vse upe varovanci Louisa van Gaala tako stavijo na povratno tekmo na Old Traffordu, ki bo odločila potnika v četrtfinale Lige Evropa, tudi ob prenosu na KINO in VOYO 17. marca ob 21. uri.

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp FOTO: AP
Domači trener Jürgen Klopp je bil zadovoljen z igro svojega moštva, zmotila ga je le preslaba realizacija. "Nismo jim dopustili veliko priložnosti za gol, kar je ena boljših stvari na tej tekmi. V prvem polčasu smo imeli več priložnosti in bi lahko dosegli več golov. Vendar takšen je nogomet. V drugem polčasu smo dosegli še drugi, zelo pomemben gol. Naša zmaga je bila več kot zaslužena, res dobra predstava od prve do zadnje sekunde. To je šele prva od dveh tekem, to smo vedeli, vendar smo potrebovali zmago in to smo dosegli. Še enkrat moramo odigrati tako kot tokrat in želimo v naslednji krog," je za Daily Mail dejal Klopp.

Prenos povratne tekme osmine finala Lige Evropa Manchester United - Liverpool 17. marca ob 21. uri na KINO in VOYO.
United na drugi strani, znova močno oslabljen zaradi kopice mankajočih igralcev, ni pokazal prav veliko dobre igre. Navijači se tolažijo, da slabše ne gre in da imajo povratno tekmo na domačem stadionu.

A van Gaala čaka težka naloga, da odpelje rdeče vrage v četrtfinale, kar je tudi priznal. "Res so dobro igrali (Liverpool, op.p.) v prvem polčasu in se nismo uspeli upreti njihovemu pritisku. Imeli so veliko priložnost, vendar je bil David de Gea fantastičen. Liverpool si je zaslužil gola, le enajstmetrovka je bila "poceni". Sodnik ne more dosoditi kazni, ker misli, da eden igralec drži drugega izven kazenskega prostora in ko potem igralec pade. Je pa res, da je težko videti, ker se hitro zgodi. V drugem polčasu smo dobili še en "poceni" gol," je za BT Sport povedal nizozemski trener.

Igralci Manchester United niso bili vedno najbolj zadovoljni s sodniškimi odločitvami. FOTO: AP