Liga Evropa

St. Etienne, 17. 09. 2015 23.08 |

M.F./T.Š.
8

Nogometaši francoskega St. Etienna tekmovalnega leta v Ligi Evropa niso začeli z načrtovano zmago proti Rosenborgu (2:2). Med strelce se je že v 4. minuti vpisal slovenski reprezentant Robert Berić, nad katerim so igralci Rosenborga nato zagrešili še 11-metrovko.

Vrhunci obračuna Anderlecht - Monaco

Slovenski nogometni napadalec Robert Berić za privajanje v dresu St. Etienna ni potreboval pretirano veliko časa. Po vsega štirih minutah dvoboja z Rosenborgom je razveselil zveste privržence kluba in zabil za 1:0. A Norvežani so odgovorili z golom, ko je Jonas Svensson v 79. minuti obračuna zabil za 2:1 pa je vse kazalo na poraz Francozov. Pred neuspehom jih je rešil Nolan Roux, ki je z 11-metrovke zabil za končnih 2:2.

Gostiteljem je udarec z bele točke priboril prav Krčan Berić, ki je bil eden najboljših posameznikov na igrišču. Po tekmi je dobil veliko čestitk in vsem se je zahvalil na twitterju, kjer je zapisal: "Vesel sem, da sem dosegel gol. Bil bi popoln večer, če bi zmgali. Vse bomo dali od sebe v nedeljo. Hvala vam za izjemno podporo."

Robert Berić se je veselil gola že na začetku tekme.
Robert Berić se je veselil gola že na začetku tekme. FOTO: Reuters

Berić je bil eden od slovenskih igralcev, ki so nastopili v uvodnem krogu Lige Evropa. Josip Iličić (igral v 1. polčasu) je zelenico Artemia Franchija zapustil sklonjene glave, saj je morala Fiorentina v Firencah priznati premoč Baslu (1:2), Gregor Balažic (igral celo tekmo) se je s Partizanom veselil zmage nad Alkmaarjem (3:2), Tim Matavž (igral do 66. minute) pa je bil z Augsburgom poražen na gostovanju pri Athletic Bilbau.

St. Etienne – Rosenborg 2:2 (1:1)
Berić 4., Roux 86./11-m.; Mikkelsen 16., Svensson 79.