Rossoneri ob igralcu več prepričljivo v četrtfinale

Praga, 14. 03. 2024 20.44 |

A.M., S.V.
4

Nogometaši praške Slavie so na povratni tekmi osmine finala Lige Evropa lovili zaostanek, ki so si ga priigrali v prestolnici mode (4:2). Po dobrem uvodu jim je načrte prekrižala izključitev kapetana, ki je Milanu omogočila prepričljivo napredovanje v četrtfinale (1:3).

Zadetek Christiana Pulišića

Domači trener Jindrich Trpišovsky ni mogel računati na kaznovanega El Hadjija Malicka Dioufa in na štiri poškodovane nogometaše - David Pech, Lukaš Vorlicky, Ondrej Kolar ter Sheriff Sinyan. Na drugi strani je imel Stefano Pioli nekoliko manj težav z odsotnimi igralci, saj v kader ni mogel uvrstiti le Alessandra Florenzija in Tommasa Pobege.

Italijani so na začetku tekme prepustili pobudo češki zasedbi, ki je na krilih glasnih navijačev iskala zadetek za priključek v skupnem seštevku. Dodatne preglavice je domačemu taboru povzročila poškodba desnega kolena, ki jo je v uvodnih minutah staknil Mike Maignan.

Mike Maignan
Mike Maignan FOTO: AP

Slavia je v 14. minuti silovito pritisnila na vrata gostov, izkazal pa se je prav francoski čuvaj mreže, ki ga je nato zamenjal Marco Sportiello. Vendarle pa je Čehe v brezno pahnil rdeči karton, ki so ga podobno kot na prvi tekmi tudi tokrat prejeli v zgodnji fazi tekme. Za nespameten start s podplatom nad Davidejem Calabrio je sodnik Glenn Nyberg izključil kapetana Tomaša Holeša.

Slavia Praga - Milan
Slavia Praga - Milan FOTO: AP

Rossoneri so ob številčni premoči pričakovano dvignili nivo igre in prvič nevarneje zapretili v 28. minuti, ko se je v ugodni situaciji znašel Christian Pulišić, a veselje mu je preprečil Jindrich Stanek. Še nekoliko bolj izrazito priložnost je imel Rafael Leao, toda novo vrhunsko obrambo je uprizoril 27-letni vratar. Čeh v vratih praške zasedbe pa je bil nato nemočen v 33. minuti, ko je domačo mrežo z levico načel Pulišić.

Christian Pulišić ob svojem zadetku
Christian Pulišić ob svojem zadetku FOTO: AP

Obramba Slavie je vnovič klonila tri minute kasneje, ko je dvojno podajo na levi strani med Leaom in Theom Hernandezom kronal Ruben Loftus-Cheek. Nekdanji nogometaš londonskega Chelseaja je po Brazilcu Kakaju (2006/07) prvi vezist Milana, ki je zadel na vsaj štirih evropskih preizkušnjah tekoče sezone.

Še zadnji žebelj v krsto domačih je v sodnikovem podaljšku prvega dela igre z izvrstnim strelom postavil prvi zvezdnik gostujoče zasedbe Leao, ki je snel pajčevino z vrat Slavie.

Drugi polčas tekme, ki je bila že predčasno odločena, je minil v prijateljski luči in brez pravega žara borbe. Kljub temu so si nogometaši Slavie iz Prage prislužili častni zadetek, ki sta ga zrežirala rezervista Christos Zafeiris v vlogi podajalca in strelec Matej Jurasek.

Matej Jurasek
Matej Jurasek FOTO: AP

Gostje iz Milana so tudi na povratni tekmi slavili z dvema goloma razlike, kar je rezultiralo v skupnih 7:3 v korist rdeče-črnih. Najbolje ocenjen posameznik po oceni Sofascore je bil bočni branilec Hernandez.

Igralec tekme Slavia Praga - Milan
Igralec tekme Slavia Praga - Milan FOTO: Sofascore.com
Statistika tekme Slavia Praga - Milan
Statistika tekme Slavia Praga - Milan FOTO: Sofascore.com

Povratna tekma osmine finala Lige Evropa, izid:
Slavia Praga - Milan 1:3 (0:3)/2:4*
Jurasek 85.; Pulišić 33., Loftus-Cheek 36., Leao 45+6.
*-izid prve tekme

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

20:57

Hvala, da ste bili z nami!

Za nocoj se poslavljamo, v živo pa bomo z vami na spletni strani 24ur.com ponovno jutri, ko bomo ob 12. uri pospremili žreb četrtfinalnih parov v Ligi prvakov.

20:55

Za igralca tekme je bil izbran Theo Hernandez

Konec tekme

Milan do zaslužene zmage in napredovanja med osem najboljših v Ligi Evropa

Rossoneri so po zmagi na prvi tekmi s 4:2 tudi v Pragi slavili z dvema goloma razlike (1:3). S skupnim izidom 7:3 so si zagotovili mesto v četrtfinalu drugorazrednega evropskega klubskega tekmovanja.

85'

GOOOOOL!!! Slavia do častnega gola (1:3)

V kazenskem prostoru gostov je po podaji Christosa Zafeirisa žogo lepo sprejel Matej Jurasek in z natančnim strelom premagal Marca Sportiella.