Liga Evropa

VIDEO in FOTO: Iličić dosegel oba gola za Fiorentino, Berić k zmagi prispeval gol in podajo

Istanbul, 05. 11. 2015 18.55 |

T.Š./J.K./Ž.L.
1

V 4. krogu Lige Evropa so se izkazali slovenski nogometaši. Josip Iličić je dosegel oba gola za Fiorentino (2:0), Robert Berić pa je zbral gol in podajo ob visoki zmagi St. Etienna (3:0). Villareal Bojana Jokića je zmagal z 1:2, Augsburg Tima Matavža pa je bil prav tako uspešen (4:1).

Vrhunci tekme Sparta Praga - Schalke

Od slovenskih nogometašev je v 4 krogu za Fioretino zablestel Josip Iličić, ki je dosegel oba gola za zmago proti Lechu iz Poznana v gosteh (0:2). Prvi gol je dosegel v 42., drugega pa v 83. minuti tekme in je bil najboljši igralec tekme. Fiorentina je druga skupini I s šestimi točkami, vodi Basel (9 točk), ki je na gostovanju premagal Belenenses iz Lizbone (0:2).

Izkazal se je tudi napadalec Robert Berić, njegov St. Etienne je na domačem stadionu v skupini G premagal Dnipro s 3:0. Slovenski reprezentant je prispeval gol v 52. minuti, ter dodal podajo pri prvem golu gostiteljev v 38. minuti. Lazio je v skupini G v gosteh premagal Rosenborg (0:2) in je zbral 10 točk, St. Etienne je v skupini drugi, zbral je sedem točk.

Tim Matavž je bil na igrišču pri zmagi Augsburga proti Alkmaarju do 55. minute, ko ga je trener zamenjal. Nemško moštvo je zmagalo s 4:1. Vratarja Ažbeta Juga ni bilo v postavi Sportinga, ki je izgubil proti Skenderbeuu v gosteh s 3:0.

Slovenski reprezentant Bojan Jokić je nastopil v udarni enajsterici Villareala na gostovanju v Minsku in odigral celo tekmo. Španska zasedba je bila v skupini E z 2:1 boljša od Dinama, oba gola za goste je dosegel Roberto Soldado. Villarreal je v skupini E drugi z devetimi točkami, vodi dunajski Rapid (12 točk), ki je v gosteh premagal Viktorio Plzen (1:2).