VIDEO in FOTO: V izločilnih bojih 'slovenski' Villarreal, Augsburg, St. Etienne, Villarreal, Basel, Bayer

Ljubljana, 10. 12. 2015 21.10 |

T.Š./Ž.L./STA
0

Podobno kot v Ligi prvakov so s skupinskim delom tekmovanja končali tudi nogometaši v Ligi Evropa. Znani so vsi klubi, ki so se v nogometni prebili v šestnajstino finala. Med temi bodo nastopili tudi Villarreal Bojana Jokića, St. Etienne Roberta Berića, Basel Andraža Šporarja, Augsburg Tima Matavža, Fiorentina Josipa Iličića in Bayer Kevina Kampla. Izpadel pa je Partizan Gregorja Balažica.

Vrhunci tekme Partizan - Augsburg

S 6. krogom Lige Evropa se je končal skupinski del tekmovanja. Nastop v šestnajstini finala si je zagotovilo 32 moštev, 24 iz Lige Evropa in še osem iz Lige prvakov (vsi tretjeuvrščeni v skupinah).

V 1/16 finala so se uvrstili Molde, Fenerbahče, Liverpool, Sion, Krasnodar, Borussia Dortmund, Napoli, Midtjylland, Villarreal, Rapid Dunaj, Braga, Olympique Marseille, Lazio, St. Etienne, Lokomotiva Moskva, Sporting Lizbona, Basel, Fiorentina, Tottenham, ki je nocoj ugnal Monaco s 4:1, Erik Lamela pa je že v prvem polčasu dosegel tri zadetke, Anderlecht, Schalke, Sparta Praga, Athletic Bilbao in Augsburg.

Iz lige prvakov pa se bodo tekmovanju pridružili Porto, Olympiacos, Manchester United, Bayer Leverkusen, Sevilla, Valencia, Galatasaray in Šahtar Donjeck. Žreb parov bo 14. decembra, tudi s prenosom na 24ur.com, prve tekme bodo 18. februarja, povratne pa teden dni pozneje.

Tottenham je premagal Monaco.
Tottenham je premagal Monaco. FOTO: Reuters
Kar se tiče nastopov slovenskih nogometašev v 6. krogu Lige Evropa sta priložnost za igro dobila le dva. Villarreal je remiziral (3:3) in zasedel prvo mesto v skupini E. Villarreal se je že pred tem krogom uvrstil v nadaljevanje tekmovanja, tako da mu le točka za 3:3 v gosteh pri Viktorii iz Plzna ni preveč škodovala. Špancem je točko sicer zagotovil vezist Bruno že v četrti minuti sodniškega dodatka. V slabšem spominu bo tekmo nosil Bojan Jokić, ki je moral zaradi poškodbe v 43. minuti z igrišča. V osmi minuti je dobil tudi rumeni karton.

Fiorentina Josipa Iličića je v skupini I gostila Belenensen, slovenski reprezentant ni dobil priložnosti in je celotno tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce. Italijani so proti Belenensesu igrali 1:0, edini zadetek na obračunu pa je prispeval Khouma Babacar.
V drugi del tekmovanja se je v tej skupini uvrstil tudi švicarski Basel, za katerega bo lahko zaigral tudi Andraž Šporar, ki bo okrepil švicarskega nogometaša januarja. Basel je v gosteh pri Lechu v Poznanu slavil z 1:0, zmago je gostom prinesel Jean-Paul Boetius.

Tim Matavž je v Beogradu v skupini L proti Partizanu zaigral od prve minute za nemški Augsburg. Pri beograjskemu moštvu zaradi poškodbe ni bilo Gregorja Balažica. Nemci so zmagali s 1:3 in se uvrstili v drugi del Lige Evropa, Partizan je končal z nastopi v tem tekmovanju.

Poškodovan je tudi napadalec St. Etienna Robert Berić, ki je gostil italijanski Lazio. St. Ettiene se je že pred to tekmo uvrstil v nadaljevanje tekmovanja, tekma se je končala brez zmagovalca (1:1). Pri Italijanih je bil uspešen Alessandro Matri, pri Francozih pa Valentin Eysseric.

Borussia Dortmund je morala na domačem stadionu priznati premoč grškega Paoka iz Soluna. FOTO: Reuters