Liga Evropa

Rim, 01. 10. 2015 23.04 |

Slovenski napadalec Robert Berić je v 33. minuti tekme drugega kroga skupinskega dela Lige Evrope med Laziem in St. Etiennom dobil neposredni rdeči karton, potem ko je povsem nenamerno udaril osrednjega branilca Lazia, Brazilca Mauricia. St. Etienne je tekmo izgubil z 2:3.

Okrvavljeni Mauricio. FOTO:

Počasni posnetek je sicer razkril, da slovenski napadalec Robert Berić brazilskega nogometaša Mauricia ni udaril namerno, temveč da je okrvavljen nos Brazilca bil zgolj nesrečna posledica trka s čvrstim Slovencem, ki se je v tistem trenutku gradil na sredini igrišča. Tekmo je sicer s 3:2 dobila domača zasedba Lazia, ki je do preobrata prišla po Berićevi izključitvi. St. Etienne je sicer v 77. minuti ostal še brez strelca prvega zadetka Moustaphe Salla, ki je prejel drugi rumeni karton in tako kot Berić moral predčasno pod prho.

Poražen tudi Matavž, Iličić obsedel
Poraz je vknjižil tudi Tim Matavž, ki je z Augsburgom doma moral priznati premoč srbskemu Partizanu (1:3), za katerega brca slovenski branilec Gregor Balažic. Oba Slovenca sta odigrala celoten prvi polčas. Josip Iličić je gostujočo zmago Fiorentine nad Belenensesom (4:0) spremljal s klopi, saj tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Liga Evropa, 2. krog:
Lazio - St Etienne 3:2 (1:1)
Berić (StEt) je bil izključen v 33. minuti

Augsburg - Partizan 1:3 (0:1)
Matavž (Aug) je igral do 46. minute; Gregor Balažic (Par) je igral do 46. minute

AZ Alkmaar - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)

Basel - Lech Poznan 2:0 (0:0)

Belenenses - Fiorentina 0:4 (0:2)